Sportowa rywalizacja i licytacja atrakcyjnych fantów podczas Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rękawice Wojciecha Szczęsnego, koszulki Łukasza Teodorczyka i Damiana Szymańskiego z autografami oraz wiele innych atrakcyjnych sportowych i nie tylko pamiątek będzie można wylicytować podczas Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę. Impreza odbędzie się w niedzielę 23 grudnia w Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy Szkole Podstawowej nr 5.

Inicjatywa piłkarza i trenera Daniela Szewca, wspieranego przez Jarosława Gąszczyka, czyli Charytatywny Turniej w Siatkonogę, spotkał się z bardzo szerokim odzewem nie tylko ze strony zawodników zainteresowanych udziałem w zawodach, ale także sponsorów. Udzielają oni wsparcia finansowego, organizacyjnego, rzeczowego, ale także w postaci różnego rodzaju pamiątek, które przekazane zostały na licytację.

Licytacja fantów odbędzie się w trakcie turnieju około godziny 12:30. Oprócz wspomnianych już rękawic bramkarza Juventusu Turyn oraz koszulek zawodników Udinese Calcio i Wisły Płock będzie można stać się właścicielem m.in. koszulek Tomasza Kędziory (Dynamo Kijów), Ariela Borysiuka (Lechia Gdańsk), Marcela Kotwicy (Puszcza Niepołomice), Tomasza Brzyskiego (Motor Lublin), Stali Kraśnik, a także szalików i gadżetów Wisły Płock, kart z piłkarzami, obrazów i wielu innych ciekawych rzeczy. Zawalczyć o nie warto tym bardziej, że całość środków zebranych w ramach licytacji oraz z wpisowego od zgłoszonych drużyn zostanie przekazana na rzecz podopiecznych kraśnickiego Domu Dziecka.

Przypominamy, że turniej startuje o godz. 9:00. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na godz.12.00, a, jak już wspomnieliśmy, około godz. 12:30 odbędą się licytacje. Zawodnicy na halę przy SP 5 zapraszani są już od godz. 8:00. Na 8:45 zaplanowano odprawę techniczną.

Rywalizacja w siatkonogę potrwa od rana do późnych godzin popołudniowych. Udział weźmie w niej 21 drużyn, a w ich składach będzie można zobaczyć m.in. Damiana Szymańskiego (Wisła Płock, Reprezentacja Polski), Marcela Kotwicę (Puszcza Niepołomice), Pawła Ziębę (TuS Tengern), Damiana Pietronia i kilku innych zawodników Stali Kraśnik, Marcina Matysiaka (Bałtyk Gdynia), Krzysztofa Mazura (Drukarz Warszawa). Gra będzie się toczyć równolegle na 3 boiskach.

Zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Z racji ogłoszonej na niedzielę żałoby narodowej w naszym kraju, organizatorzy zaplanowali uczczenie polskich górników, którzy zginęli w tragicznym wypadku w czeskiej kopalni, minutą ciszy.