Pingpongiści „Dwójki” Kraśnik na turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich

Pozostałe dyscypliny

Ostatnie cztery tygodnie były dla tenisistów stołowych SKTS „Dwójka” Kraśnik okresem przygotowań i startów w najważniejszych imprezach wojewódzkich i ogólnopolskich. Ich efektem były wysokie miejsca zajmowane w turniejach indywidualnych.

W sobotę 23 marca w Tomaszowie Lubelskim przeprowadzono Mistrzostwa Województwa Juniorów, w których brązowe medale wywalczyły Wiktoria Daśko i Ewa Szubartowska.

Tydzień później w Niedźwiadzie odbyły się IMW skrzatów, w których świetnie zaprezentowała się Zuzia Wróbel zdobywając dwa srebrne medale: w turnieju singlowym oraz w rywalizacji gier podwójnych.

W dniach 5-7 kwietnia w Sępólnie Krajeńskim rozegrano 3 Grand Prix Polski Żaków. W tej prestiżowej imprezie kraśnicki klub reprezentowały Maja Łakoma oraz Dominika Skibińska, które mimo ambitnej postawy zajęły miejsca: 33 i 57. Maja po trzech turniejach rankingowych zajmuje 32 pozycję w kraju, co daje jej bezpośrednie prawo gry w MP, które odbędą się w Krakowie.

Sobota 13 kwietnia to Mistrzostwa Województwa Żaków, z których 10 i 11 letnie zawodniczki SKTS wróciły z 6 medalami. Tytuły mistrzyni województwa w grze podwójnej i w grze mieszanej na 2019 rok zdobyła Maja Łakoma, która „dorzuciła” jeszcze brąz w zmaganiach indywidualnych. Medal srebrny przypadł Dominice Skibińskiej za rywalizację par mieszanych. Daria Kowalska i Dominika Skibińska grając w duecie, stanęły na najniższym stopniu podium.