W weekend trzecia edycja Kraśnik Live Open! Tytułu będzie bronił Grzegorz Panfil

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Lubelscy fani tenisa już trzeci rok z rzędu będą mieli okazję zobaczyć rywalizację na wysokim poziomie na kortach w Kraśniku. W dniach 24-25 sierpnia na obiekcie przy ul. Janowskiej 14A zostanie rozegrany Kraśnik Live Open, turniej zaliczany do cyklu Seniorzy i Amatorzy Polskiego Związku Tenisowego (ranga 2). Z racji mocnej obsady rywalizacja jest określana mianem nieoficjalnych mistrzostw Polski w kategorii Open Pro. W tym roku tytułu będzie bronił Grzegorz Panfil, finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku i zwycięzca juniorskiego Australian Open w grze podwójnej.

O sukcesach Panfila można byłoby pisać długo. 31-letni zabrzanin jest wielokrotnym mistrzem Polski w różnych kategoriach wiekowych. Podczas tegorocznych mistrzostw, które miały miejsce w Gliwicach Panfil dotarł do finału gry podwójnej oraz świętował zwycięstwo w mikście. Wielu kibiców dobrze pamięta jego występ we wspomnianym Pucharze Hopmana w 2014 roku, kiedy wspólnie z Agnieszką Radwańską osiągnęli finał. W drodze do niego Panfil pokonał tam m.in. Milosa Raonica (były trzeci zawodnik rankigu ATP, zwycięzca ośmiu turniejów tej rangi).

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, tak i tym razem obsada turnieju będzie bardzo mocna. Poza Grześkiem Panfilem do Kraśnika przyjedzie kilku tenisistów z czołówki rankingu SiA PZT w kategorii Open Pro – zapowiada Łukasz Puk, organizator imprezy.

 

 

Rywalizacja będzie toczyła się przez dwa dni. W sobotę od godziny 10 będą rozgrywane spotkania pierwszej, a następnie drugiej rundy. Na niedzielę zaplanowano półfinały i finał. Co ciekawe, kibice, którzy nie będą mieli możliwości zjawienia się na kortach w niedzielę, będą mogli oglądać mecze na żywo za pośrednictwem kanału na platformie YouTube.

Pula nagród Kraśnik Live Open 2019 wynosi aż 10 000 złotych! Organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez wsparcia takich firm jak: Inter-Glass Hurtownia Szkła, PBF Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A., Akpol, GDL Developer Lublin, Technobeton, KMICIC Hotel & Restauracja, PACIFIC, GT, Groszek w Olbięcinie. Partnerami turnieju są: KVALITET – marketing firm lokalnych, Polska Liga Tenisa i ProStringers.