Kartingowiec Jakub Kolasa ze Stróży pojedzie na Verva Street Racing w Gdyni

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ten weekend oczy większości miłośników sportów motorowych w Polsce zwrócone są na Gdynię. Tam w sobotę i niedzielę odbędzie się 10. edycja Verva Street Racing. Pokaz swoich umiejętności dadzą podczas niej kierowcy Formuły 1 z teamu Wiliams Robert Kubica i Georg Russel, ale atrakcji będzie o wiele więcej. Przed publicznością zaprezentują się także młodzi, utalentowani kartingowcy, a wśród nich Jakub Kolasa ze Stróży (gm. Kraśnik).

Pokazy odbędą się na niespełna 2 km torze Formuły 1 wyznaczonym na skwerze Kościuszki. Trasa, na która składa się sześć zakrętów i jeden ciasny nawrót, z pewnością pozwoli wykazać się kierowcom, a widzom dostarczy wielu emocji. A zadbają o nie wspomniani już Kubica i Russella, ale także m.in. Jakuba Przygoński, kierowca Formuły 2 Jakuba Śmiechowski, żużlowiec Bartrosz Zmarzlik, wyczynowi motocykliści oraz najlepsi w naszym kraju kartingowcy.

 Wśród tych ostatnich będzie Jakub Kolasa ze Stróży. Jakub występuje w Rotax MAX Challenge - formule profesjonalnych wyścigów kartingowych z wykorzystaniem silników 125 Rotax Max. 

 

Na zdjęciu Jakub Kolasa na najwyższym stopniu podium rundy RMC w Bydgoszczy 

 

W tym roku idzie mu rewelacyjnie i ma bardzo dużą szansę, by wygrać rywalizację w w kategorii wiekowej Senior Max. W pięciu rozegranych do tej pory rundach cyklu aż 4 razy stawał na najwyższym stopniu podium, a raz był trzeci. Dzięki temu ma dużą przewagę punktową nad swoimi rywalami i jest na najlepszej drodze do tego, by wygrać najważniejszą nagrodę - bilet na Rotax Grand Finals 2019, który w tym roku odbędzie się w październiku na włoskim torze w Sarno.

Trzymamy kciuki za Jakuba podczas kolejnych eliminacji Rotax MAX Challenge i oczywiście za dobry występ podczas Verva Street Racing.