Koszykówka. Grali młodsi i trochę starsi

Pozostałe dyscypliny

Podczas gdy rozgrywki na otwartej przestrzeni mają przerwę halowe sporty są w środku sezonu. Swoje mecze, z sukcesami, rozgrywali ostatnio m.in. koszykarze.

13.12.2020 r. zawodnicy UKS Biało-Czarni wygrywali turniej w kategorii U-12. Tym razem zawody rozegrane zostały w Kraśniku w hali sportowej przy SP nr 2. Wzięły w nich udział zespoły Start SA Lublin, Stowarzyszenie Hooplife Lublin oraz gospodarze UKS Biało Czarni Kraśnik. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w turnieju w Białej Podlaskiej, podopieczni trenerów W. Kowalskiego oraz M. Wereskiego podejmowali dwie drużyny z Lublina. Kraśniczanie okazali się w obu spotkaniach lepsi od swoich kolegów zajmując I miejsce. W pierwszym meczu pokonali Start  56:32 a  kolejnym Hooplife 53:49.

- Chłopców trzeba bardzo pochwalić za waleczność oraz determinację którą wykazali się podczas spotkań. Z niecierpliwością czekamy na kolejny turniej który odbędzie się w połowie stycznia. Trzymany kciuki i ostro trenujemy. - napisał prezes Biało-Czarnych Paweł Biskup.

Tego samego dnia w Wojciechowie koleiny mecz rozegrali podopieczni trenera Pawła Biskupa w kategorii U-15 M o Puchar Nadziei Olimpijskich z KS TORPEDA Lublin.

- Od początku mecz rozegrany był pod nasze dyktando. Pierwszą połowę wygraliśmy 72:12 a drugą 57:6. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 129:18. - relacjonuje trener.

Skład drużyny: Baj Szymon pkt. 2, Bartosz Rajzyngier pkt.12 , Wojciech Szot pkt.35 , Jakub Prokop pkt.14 , Filip Łoszak pkt. 4, Marcel Janiec pkt.24 , Wieleba Aleksander pkt. 10, Karol Kowalski pkt.22 , Mateusz  Wróbel pkt. 6,.