Strzelali z łuków na Zamkowym Wzgórzu

Pozostałe dyscypliny

Ponad 90 zawodników wzięło udział w III edycji Turnieju Łuczniczego o Puchar Burmistrza Miasta Kraśnik „Na Zamkowym Wzgórzu”. W pięknej scenerii uczestnicy imprezy musieli sprawdzić się w strzelaniu do różnego rodzaju celów, zarówno 3d jak i tarcz, z różnych pozycji i odległości.

Rywalizowano z podziałem na kategorie wiekowe i sprzętowe oraz na łuczniczki i łuczników. Wykazać się trzeba było dużą wszechstronnością w łuczniczym fachu, ponieważ, jak wspomnieliśmy na wstępie, strzelano do celów 3d (figur zwierząt), ale były także chociażby konkurencje zręcznościowa (wahadło, zegar, koń, puta turecka), odległościówka i field, czyli małe cele do precyzyjnego strzelania dla „snajperów”. Rywalizowano o puchary i nagrody, była więc nuta rywalizacji, ale impreza, jak łucznicy nas już do tego przyzwyczaili, przebiegła w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

W kategorii BB najlepszy okazał się Piotr Redzyński z Warszawy, 2. m. zajął Zdzisław Trochonowicz z Parczewa, a 3. Mariusz Kozik ze Strzeszkowic. W kategorii łuku historycznego triumfował Grzegorz Patronik z Sanoka, 2. był Krzysztof Mróz z Wielkolasu, a 3. Sylwester Stryczula z Czerwiennego.

W kategorii hunter wśród pań na podium stanęły Agnieszka Głuch z Radomia (1.m.), Emilia Mietełka z Siekierek (2.m.) i Agnieszka Domagała z Siekierek (3.m.), natomiast wśród panów Mariusz Jarzyński z Warszawy (1.m.), Marek Trancygier ze Stasina (2.m.) oraz Adam Zenio z Warszawy (3.m.).

W kategorii łuku tradycyjnego bez półki wśród panów najlepszy okazał się pomysłodawca i organizator kraśnickiej imprezy Andrzej Trynkiewicz, 2.m. zajął Paweł Szura z Tarnowa, a 3. był Jacek Siudaj z Radzynia Podlaskiego. W kategorii pań strzelających z łuku tradycyjnego zwyciężyła Sylwia Żymula z Dębicy, 2. była Katarzyna Chudzik z Mielca, a 3. Maria Babińska z Gdańska. W kategorii łuku tradycyjnego z półka wśród panów najwięcej punktów uzbierał Piotr Korec z Siekierek, 2. był Dariusz Wojniak z Lublina, a 3. Sławomir Kozik z Lublina.

Jeżeli chodzi o młodzież, to w kategorii junior młodszy najlepsza była Weronika Rudnicka z Warszawy, 2. m. zajęła Aniela Kitlas z Warszawy, a 3. była Nikola Stępień z Grębowa, a w kategorii junior starszy 1.m. zajął Kamil Skrzypacz z Grębowa, 2. była Martyna Mietełka z Siekierek, a 3. Kamil Rżysko z Mińska Mazowieckiego.

Puchary, medale i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczyli sekretarz miasta Grażyna Lejwoda – Ćwik, przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorotę Posyniak, radny Krzysztof Ślusarz oraz przedstawiciele organizatorów. Rozlosowane ponadto nagrody niespodzianki ufundowane przez Miasto Kraśnik.

Zawody zorganizowały Tatrzańska Grupa Łucznicza, Lubelska Grupa Łucznicza oraz Dzicy Łucznicy Radom we współpracy z Miastem Kraśnik.

Zdjęcia z turnieju autorstwa Dagmary Okulus (CKiP Kraśnik) możecie obejrzeć tutaj.