Łucznictwo. Kraśniczanin najlepszy w turnieju o złotą strzałę

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Skrzynice Pierwsze w gminie Jabłonna były minionej soboty (2 kwietnia) miejscem rywalizacji łuczników. W turnieju łuczniczym 3d o „Złotą Strzałę 2022” bezkonkurencyjny w kategorii łuku tradycyjnego bez półki był Andrzej Trynkiewicz.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w konkurencjach terenowej 3D i zręcznościowej w podziale na rodzaj używanego łuku oraz płeć. W konkurencji terenowej mierzyli się z 17 celami 3D, do których każdy uczestnik oddawał po 3 strzał z wyznaczonego miejsca. Cele miały zaznaczone 3 strefy punktowania. W konkurencji zręcznościowej strzelano z różnych miejsc i pozycji, na przykład z balkonu czy konia, do celów ustawionych w różnych odległościach. Suma punktów z poszczególnych konkurencji stworzyła klasyfikację generalną, na podstawie której wyłonieni zostali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

Kraśniczanin wygrał rywalizację w kategorii łuku tradycyjnego bez półki, zdobywając 720 punktów. Wyprzedził w klasyfikacji Pawła Kropiowskiego (565 pkt) i Pawła Szurę (560 pkt).

Zawody zorganizowała Lubelska Grupa Łucznicza.