Ogłoszenie

Po raz 5. zagrają w siatkonogę i będą pomagać

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kilku lat ostatnia sobota przez Świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie upływa w Kraśniku pod znakiem siatkonogi. Nie inaczej będzie w tym roku. V Charytatywny Turniej w Siatkonogę odbędzie się 17 grudnia. Już ruszyły zapisy dla drużyn chętnych do udziału w rozgrywkach. Mile widziani są też sponsorzy i darczyńcy, którzy chcieliby wesprzeć to wydarzenie i towarzyszącą mu zbiórkę na charytatywne cele.

Organizatorami turnieju są Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku, Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku, przy wsparciu Miasta Kraśnik. W promocji wydarzenia zaangażowali się wywodzący się z Kraśnika piłkarze: zawodnik AEK Ateny i reprezentant Polski Damian Szymański, zawodnik Stali Rzeszów Marcel Kotwica, kapitan Motoru Lublin Rafał Król, Kamil Bartoś z Kotwicy Kołobrzeg i kapitan Stali Kraśnik Damian Pietroń. Patronat nad imprezą objął burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

Zawody mają formułę otwartą. Skierowane są zarówno do amatorów, jak i zawodników grających w klubach piłkarskich lub uprawiających inne dyscypliny. Udział weźmie w nich 18 drużyn składających się z maksymalnie 4 zawodników (3 gra, jeden rezerwowy). Rozgrywki najpierw prowadzone będą z podziałem na 3 grupy, a następnie najlepsi zagrają systemem pucharowym.

Jak wspomnieliśmy na wstępie już ruszył nabór chętnych zespołów. Wpisowe – minimum 200 zł od drużyny – przeznaczone zostanie na wskazany cel charytatywny. Można je wpłacać na konto rady Rodziców SP 5 (numer podany na plakacie). Zgłoszenia chętnych drużyn przyjmuje jeden z organizatorów – Daniel Szewc (tel. 607 505 462, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Podobnie jak w poprzednich latach spodziewamy się wysokiego poziomu sportowego. Swój udział w rywalizacji już zapowiedzieli między innymi: Rafał Król, Kamil Bartoś, Kamil Król, Kamil Dydo, Arek Maj, Ernest Skrzyński, Kuba Gajewski, Damian Pietroń, Paweł Zięba.

Jeśli chodzi o charytatywną stronę imprezy, to w tym roku organizatorzy chcą pomóc w kosztownym leczeniu i rehabilitacji małego Olka Polaka z wrodzoną wadą serca, podopiecznym kraśnickiego Domu Dziecka, a także jednej z rodzin uczniów SP5. Oprócz środków z wpisowego na charytatywny cel przekazane zostaną dobrowolne datki i pieniądze z licytacji atrakcyjnych sportowych fantów, które odbędą się w trakcie zawodów.

Już dzisiaj zachęcamy do kibicowania i włączenia się do zbiórki.

Drużyny biorące udział w zawodach regulamin i karty zgłoszeniowe mogą pobrać tutaj.

Najnowsze ogłoszenia