Ogłoszenie

Załoga ABRally najlepsza w klasie K3 w 2. Rajdzie Ziemi Sanockiej

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po ponad czterech latach przerwy do startów w rajdach samochodowych powrócił kraśniczanin Aleksander Bogusławski. I był to udany powrót. Załoga ABRally, którą tworzą Aleksander i pilot Jakub Niemiec, wygrała rywalizację w klasie pojemnościowej K3.

- Korzystam z auta Peugeot 106 z silnikiem 1.6 16v, którym startuję w klasie do 1600 cm3. Moim pilotem w sezonie 2023 jest klubowy kolega z Automobilklubu Stalowa Wola Jakub Niemiec. Kuba sam, mimo młodego wieku, jest bardzo dobrym kierowcą, od tego roku posiadaczem licencji rajdowej, i startować będzie w rajdach okręgowych w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa. Możemy się więc wzajemnie od siebie uczyć wielu rzeczy i dzielić doświadczeniem – informuje Aleksander Bogusławski.

Minionej niedzieli, 12 marca, załoga ABRally wystartowała w 2. Rajdzie Ziemi Sanockiej. Jego odcinki zlokalizowane były w gminie Bukowsko. Impreza stanowiła pierwszą rundę Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS.

- Był to mój debiut na innej nawierzchni niż asfalt. Odcinki były w 80% szutrowe i tylko w 20% asfaltowe. Mimo tego udało nam się uzyskać bardzo dobry wynik. Wygraliśmy klasę pojemnościową K3, notując najlepsze czasy na każdym z sześciu odcinków specjalnych. Byliśmy również najszybszą załogą spośród aut napędzanych na jedną oś, ale co najważniejsze zajęliśmy także 3. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu na 35 startujących załóg – podkreśla Bogusławski.

Ten wynik pokazuje, że zarówno w załodze, jak i możliwościach samochodu, jest jeszcze spory potencjał. Bogusławski i Niemiec ustąpili pola jedynie dwóm załogom w dużo mocniejszych autach z napędem na cztery koła. Kilka podobnych aut pokonali, a także uzyskali lepszy ogólny wynik niż zawodnicy z klasy Gość, a więc kierowcy z licencjami rajdowymi.

Podium klasyfikacji generalnej

O startach Aleksandra Bogusławskiego i Jakuba Niemca będzie można przeczytać na naszym portalu. Warto również śledzić ich facebookwego fanpejdża. Serdecznie zachęcamy także do kontaktu z naszym rajdowcem wszelkie firmy i instytucje, które byłyby zainteresowane wsparciem załogi w obecnym sezonie.

Nagranie ze środka auta:

 Oraz z zewnątrz autorstwa  Rallyvideoprvpl:

 

 

Najnowsze ogłoszenia