Ogłoszenie

Annopol. Przywitali szkołę maszerując z kijami

Pozostałe dyscypliny
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minionej niedzieli, 3 września, odbył się III Nadwiślański Marsz Nordic Walking. Tym razem bazą imprezy był Świeciechów, a wędrowano po polnych i leśnych ścieżkach w pobliżu tej miejscowości. Z racji tego, że odbyła się on pod hasłem „Witaj Szkoło” wielu uczestników miało na sobie przebrania nawiązujące do szkolnych czasów.

Rajd był kolejnym etapem tegorocznego cyklu Nordikiada, a do wspólnego maszerowania z kijami zaprosili Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol „Szansa” oraz Fundacja BezMiar. Z zaproszenia skorzystało niemal 130 osób.

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Świeciechowie Dużym uczestników przywitał wiceburmistrz Annopola Józef Paćkowski oraz Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz z „Szansy” i Maryla Miłek z Fundacji BezMiar. Zgodnie z hasłem rajdu nie zabrakło także dźwięku szkolnego dzwonka.

Po rozgrzewce przeprowadzonej przez Elżbietę Krawczyk uczestnicy wyruszyli na dwa dystanse: 6 km i 10 km. Na mecie czekały na nich pamiątkowe medale, poczęstunek oraz losowanie nagród.

- Pięknie dziękujemy wszystkim gościom, byliście jak zawsze cudowni. Wasze stroje, przygotowane wierszyki i piosenki były niesamowite. Dziękujemy za dobre słowo i pozytywne emocje. Podczas wydarzenia przeprowadziliśmy również dwie zbiórki charytatywne. Na pomoc dla niepełnosprawnego Pana Krzysztofa zebraliśmy 1000,00 zł. Natomiast dla Igi, która razem z rodzicami odwiedziła nas wczoraj, mamy kolejne 4 worki nakrętek – podkreślają przedstawiciele Szansy.

Rajd współfinansowany był przez Urząd Miasta i Gminy w Annopolu, a biuro imprezy poprowadziły panie z Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Najnowsze ogłoszenia