Wakacje na miejscu i na sportowo

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy wakacje spędzane na miejscu muszą być nudne? Inicjatywa klubu UKS "Biało-Czarni" pokazuje że nie.

.„Słoneczny czas – Sportowy czas, Wakacje 2019” to program realizowany przez UKS Biało Czarni Kraśnik przy współpracy Urzędu Miasta Kraśnik i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt realizowany jest w formie obozów dochodzeniowych w Kraśniku. Jeden odbywa się na przełomie czerwca i lipca drugi w sierpniu. Całość została opracowana z myślą o najmłodszych uczniach z terenu Kraśnika i jego okolic. W programie udział biorą dzieci które z różnych powodów nie mogą lub nie są w stanie wyjechać w wakacje poza miejsce zamieszkania. Podczas dwóch tur obozu z naszego projektu skorzysta setka dzieci.

W trakcie trwania obozu są prowadzone przede wszystkim zajęcia z gier zespołowych, wyjścia na pływalnię MOSiR Kraśnik, zalew oraz wyjazd do Lublina na Słoneczny Wrotków. W czasie zajęć dzieci będą dobrze się bawić podczas organizowanych gier i zabaw na halach sportowych i świeżym powietrzu. Ważnym elementem programu jest rozwijanie od najmłodszych lat zasady „fair play”. Uczestnictwo w obozie dochodzeniowym będzie kształtować wśród dzieci postawę prozdrowotną, wdrażać do aktywnego i systematycznego uprawiania sportu. Zajęcia odbywają się codziennie przez dwa tygodnie, pierwsza tura 24.06. – 07.07.2019r., druga tura 05.08. – 18.08.2019r.

Na pamiątkę udziału w obozie każdy z uczestników otrzyma koszulkę.