• hetman

Młodzi olimpijczycy przyjadą do Kraśnika

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W przyszłym roku na Lubelszczyźnie, po 15 latach, odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Jednym z miast do których przyjadą zawodnicy z całego kraju będzie Kraśnik.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) to zawody, w których startują młodzieżowe reprezentacje wszystkich województw.  W tym roku Minister Sportu i Turystyki podjął decyzję o powierzeniu organizacji zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w roku 2020 w sportach halowych województwu lubelskiemu.

 – Cieszę się, że po piętnastu latach Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych powraca na Lubelszczyznę. To olbrzymia promocja dla naszego regionu i szansa pokazania się na sportowej mapie kraju – przekonywał marszałek Jarosław Stawiarski.

Rywalizacja będzie się toczyła w kilkunastu dyscyplinach od 28 marca do 25 maja 2020. W zawodach weźmie udział około 4500 uczestników - reprezentantów 16. województw.

Organizacja Olimpiady obejmie 11. miast naszego województwa, które posiadają nowoczesną infrastrukturę sportową oraz bazę noclegową pozwalającą na przeprowadzenie wszystkich zawodów. Wśród nich będzie także Kraśnik, w którym rozegrane zostaną zawody w boksie kobiet i mężczyzn, tenisie stołowym i kobiecej piłce ręcznej. Z tego, że Kraśnik będzie gospodarzem Olimpiady cieszy się burmistrz Wojciech Wilk.

- Mamy w Kraśniku nie tylko wieloletnie tradycje związane z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych i wielu sukcesów, rekordów, czy medali zdobywanych na polskich i międzynarodowych arenach. Mamy również bardzo dobre obiekty sportowe, które od blisko 25 lat są modernizowane bądź był budowane od podstaw. Kraśnik to odpowiednie miejsce na organizację zawodów tej rangi i dobra okazja do promocji miasta - mówi burmistrz.

Co ważne, zakupiony do organizacji Olimpiady sprzęt sportowy, niezbędny do przeprowadzenia zawodów i konkurencji, zostanie w miastach, będących gospodarzami poszczególnych dyscyplin.

foto Michał Lenart