• hetman

Kto wybuduje boiska przy ZS 3? Powiat ogłosił przetarg

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym, że przy Zespole Szkół nr 3 Starostwo Powiatowe wybuduje kompleks boisk z pierwszą w powiecie okrężną bieżnią ze sztuczną nawierzchnią pisaliśmy w październiku. Teraz przyszedł czas na wyłonienie wykonawcy.

Przypomnijmy, że kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią przy ZS 3 powstanie w miejscu obecnego boiska trawiastego. Znajdą się tam boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki. Będą tez dwa korty tenisowe, miejsce na skocznię do skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięcia kulą. Całość otoczy ponad 300 metrowa bieżnia okrężna, oraz ponad 100-metrowa prosta dla sprinterów.

- To ważna inwestycja, na którą czekają uczniowie ZS 3 ale też całe środowisko sportowe powiatu - mówił jeszcze w ubiegłym roku starosta Andrzej Rolla.

Niedawno powiat, który pozyskał na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie ponad 900 tys. zł, ogłosił przetarg na realizację inwestycji.

Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 15 stycznia. Na budowę obiektów, w tym częściową wycinkę drzew rosnących w lasku obok szkoły, zwycięzca przetargu będzie miał czas do końca września tego roku.