W poniedziałek kolarskie święto w Kraśniku

Sport
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

1 sierpnia kolarski peleton Tour de Pologne wystartuje z Kraśnika. Kolarze przejadą przez główne ulice miasta i pojadą dalej w kierunku Janowa.

Wg. programu TdP już po godzinie 8.15 przy Centrum Kultury i Promocji zacznie funkcjonować biuro wyścigu. Także od tego czasu zaczną się do Kraśnika zjeżdżać poszczególne ekipy z zawodnikami i sprzętem. Na godzinę 10.45 z miejsca przy Centrum Kultury i Promocji przewidziano start honorowy kolarskiego peletonu. Na dobre kolarze zaczną się ścigać na ul. Jankowskiej gdzie nastąpi tzw. start ostry.

Kolarze przejada u nas Aleją Niepodległości, ulicą Urzędowską, ulicą Lubelską, ulicą Janowską, przez Słodków II, Słodków III, Szastarkę, Polichnę, Polichnę Czwartą i wjadą na teren powiatu janowskiego.

Szczegółowo o kraśnickim etapie TdP można dowiedzieć się więcej na stronie Touru.

Kto nie będzie mógł dopingować kolarzy na miejscu może na żywo śledzić wyścig m.in. w TVP Sport w telewizji oraz na stronie internetowej. TVP 1 pokaże wyścig od godz. 15.00 a wieczorem odbędzie się podsumowanie kraśnickiego etapu.

Niestety organizacja tak dużej imprezy wiąże się też z pewnymi utrudnieniami w poruszeniu się po ulicach przez które przejeżdżać będą kolarze i ekipy techniczne:

- Od godz. 4.00 całkowicie zamknięta dla pojazdów będzie Al. Niepodległości na odcinku od ul. Łożyskowej przez ul. Sportową, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Od godz. 9.00 do przejazdu kolarzy (planowanego ok. godz. 11.00) całkowicie zamknięta dla pojazdów będzie Al. Niepodległości na odcinku od ul. Urzędowskiej do ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Utrudnienia w ruchu drogowym będą występować od godz. 10.45 na ul. Urzędowskiej, ul. Lubelskiej, ul. Struga, ul. Janowskiej, a dalej ul. Kraśnicka (Gmina Wiejska Kraśnik) oraz przez miejscowości: Słodków Drugi, Słodków Trzeci, Szastarka oraz Polichna do granicy z powiatem janowskim.

Zarządca drogi prosi by w poniedziałek 1 sierpnia do godz. 14. 00 nieparkować pojazdów przy Al. Niepodległości.

W przypadku pytań można się w tej sprawie kontaktować z Zarządem Dróg Powiatowych w Kraśniku pod numerem telefonu: 81 826 41 26.

1 sierpnia nieuniknione będą także utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Linie 1,2,4,6,7:

Kursy w kierunku dzielnicy starej i Urzędowa odbywać się będą bez objazdów. Kursy z dzielnicy starej do ul. Racławickiej odbywać się będą po następującej trasie tymczasowej:

Al. Niepodległości (Starostwo Powiatowe 02) - Mickiewicza (Mickiewicza Główny 02) - Krasińskiego – Kwiatkowskiego – Racławicka (końcowy)

Przystanek CKiP 02 nie będzie obsługiwany do godz. 14:00!

Linie nr 9 i 11 w kierunku dzielnicy starej kursować będą następującą trasą:

(Mickiewicza Główny 01) - Mickiewicza (Mickiewicza Park 01) - Al. Niepodległości - Szpitalna - Krasińskiego - Kwiatkowskiego - Racławicka (powrót na stałą trasę)

foto TdP/Szymon Gruchalski