familiada_biegowa_BUB_4233Odbędzie się on za nieco ponad tydzień, w niedzielę 28 grudnia. Z pewnością będzie to doskonała okazja żeby spalić trochę tego, co przybędzie przez święta. Imprezę, skierowana zarówno do biegaczy, jak również tych którzy preferują nordic walking, organizują Miasto Kraśnik, Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kraśniku oraz Strefa Triathlonu Kraśnik.

{datsopic:24242 left} Dzięki talentowi i ciężkiej pracy, nawet jeśli pochodzi się z małego miasta, można wiele osiągnąć. Już teraz, choć największe sukcesy jeszcze przed nimi, dowodzą tego dwaj kraśniczanie, piłkarze PGE GKS Bełchatów - Damian Szymański i Paweł Zięba. Obaj spotkali się dzisiaj z młodszymi kolegami, uczniami klasy sportowej, w kraśnickim Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów.

{datsopic:24084 left}W sobotę w halach w Stróży i w PG nr 1 w Kraśniku swoje mecze rozgrywali lubelscy policjanci w ramach X Turnieju Piłki Halowej Policjantów Województwa Lubelskiego. W turnieju spotkało się 13 drużyn. Kraśniccy funkcjonariusze okazali się bardzo gościnni: czołowe miejsca zajęli bowiem policjanci z Tomaszowa, a tuż za nimi uplasowały się drużyny ze Świdnika i Białej Podlaskiej.

zieba_pawel_gks_tvO meczu Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów i bardzo dobrym występie w nim dwóch kraśniczan już informowaliśmy. Pomeczowe komentarze zebrała klubowa telewizja GKS-u. Jednym z tych, który poproszony został o ocenę boiskowych wydarzeń był Paweł Zięba. Zapraszamy do posłuchania tego co kraśniczanin miał do powiedzenia.

{datsopic:24028 left}W niedzielę 14 grudnia w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji przy Zespole Szkół nr 3 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ludowych Zespołów Sportowych w Halowej Piłce Nożnej. Główne trofeum zgarnęła drużyna Orła Urzędów, a obie indywidualne nagrody, MVP turnieju i króla strzelców, powędrowały do zawodnika tego zespołu Kamila Słoniewskiego.

zieba_pawelPiątek, 12 grudnia 2014 roku, z pewności przejdzie do historii kraśnickiego sportu, a przynajmniej kraśnickiej piłki nożnej. W jednym meczu T-Mobile Ekstraklasy zagrało wczoraj dwóch kraśniczan, wychowanków kraśnickiego MUKS i Stali Kraśnik, a obecnie zawodników GKS-u Bełchatów. Damian Szymański był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny, a Paweł Zięba asystował przy jedynej bramce dla GKS-u Bełchatów w meczu ze Śląskiem Wrocław.

Więcej artykułów…