{datsopic:26993 left}Trener Kamil Miazga po ostatnim niezbyt udanym, bo przegranym 2:4 sparingu z zespołem z A klasy przypominał, że przed rozpoczęciem obecnego sezonu jego zespół w test-meczach też grał słabo, ale jak już przyszło do walki o punkty, to wyglądało to o wiele lepiej. I dzisiaj potwierdziło się, że szkoleniowiec dobrze zna swoja drużynę. Na inaugurację piłkarskiej wiosny Unia Wilkołaz pewnie wygrała z Wisłą II Puławy.

{datsopic:26847 left} Od pewnego czasu Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce współpracuje z mistrzem świata, siatkarzem reprezentacji Polski i drużyny Asseco Resovia Rzeszów, Krzysztofem Ignaczakiem. Dziś popularny "Igła" odwiedził Wioskę Dziecięcą SOS w Kraśniku. Spotkał się z jedną z wioskowych rodzin, a później, dla mieszkańców wioski i uczniów kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 3, przeprowadził krótki siatkarski trening.

{datsopic:26785 left} Rozegrał blisko setkę spotkań w reprezentacji Polski. Ma na swoim koncie Mistrzostwo Europy i Świata Juniorów, kilka tytułów Mistrza Polski i Pucharów Polski z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle. Z powodu kontuzji przedwcześnie musiał zakończyć karierę sportową. Teraz jest dziennikarzem sportowym, współpracuje z rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi, a także promuje siatkówkę wśród dzieci i młodzieży. Właśnie po to Marcin Prus, bo o nim mowa, dzisiaj przyjechał do Kraśnika.

tenis_dzierzkowice_DSC_0990Uczniowski Tenisowy Klub Sportowy, bo tak się nazywa, powstał z inicjatywy lokalnych miłośników tego wspaniałego sportu. Na sali gimnastycznej ZPO w Terpentynie oraz znajdującym się tuż obok szkoły korcie pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego tutejszej szkoły Krzysztofa Zdyb "biały sport" już od jakiegoś czasu trenuje kilkudziesięciu młodych zawodników. W połowie lutego zmierzyli się oni w I Otwartym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Dzierzkowic, a teraz w marcu grali w turnieju o Puchar Starosty Kraśnickiego.

taekwondo_-_sowacjaMiędzynarodowe Mistrzostwa Słowacji odbywające się w Presov to jeden z podstawowych punktów corocznego kalendarza imprez w których udział biorą zawodnicy Kraśnickiej Akademii Taekwon-do. W tym roku nasi fighterzy na imprezie tej rozbili medalowy bank. Wrócili z 17 medalami, 9 tytułami mistrza i tytułem najlepszej zawodniczki imprezy dla Anity Janik.

Więcej artykułów…