Zapasy styl wolny: Medalowe starty młodzików LUKS Suples

Czcionka

zapasy_DSC00945W dniach 07-09.12.2012 w Koszycach (Słowacja) odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików w zapasach  styl wolny. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników ze Słowacji, Węgier oraz najmłodsi zapaśnicy L.U.K.S. ?Suples? Kraśnik (uczniowie klas IV szkoły podstawowej i młodsi). Dla tych ostatnich był to bardzo udany start. W miniony weekend ich nieco starsi koledzy medale zdobywali również na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Spiczynie.

 

Spośród naszych młodych sportowców którzy zaprezentowali się na słowackim turnieju złoto wywalczyli: Adrian Gorczyca ? 34 kg, Dawid Błędowski ? 30 kg, Szymon Nieradko ? 28 kg i Jakub Stęgierski ? 56 kg. Srebrne medale padły łupem Huberta Wichuły ? 32 kg i Adriana Głąba ? 44 kg, a brązowe krążki zdobyli Daniel Harszej ? 32 kg, Patryk Kostrzewski ? 34 kg,  i Dawid Pochorecki ? 37 kg.

Nieźle spisali się także pozostali młodzi zapaśnicy. Czwarte miejsca zajęli Nikodem Bąk ? 44 kg i Daniel Pietrzak ? 37 kg, a piąte Dominik Żuraw ? 34 kg i  Piotr Bałoszek ? 44 kg.

Spośród 13 zawodników z klubu SUPLES którzy zaprezentowali się na węgierskich zawodach 10 to uczniowie IV klasy sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 6. 7 z nich przywiozło medale.szymula_kuba_BUB_8497 Drużynowo L.U.K.S. ?Suples? Kraśnik zajął III miejsce.

Podczas gdy najmłodsi adepci kraśnickich zapasów rywalizowali w swoim pierwszym turnieju zagranicą, to ich nieco starsi koledzy w dniu 8 grudnia walczyli w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach ? styl wolny które odbyły się w Spiczynie. Z nich zawodnicy kraśnickiego klubu również przywieźli medale, w tym dwa te najcenniejsze.

I miejsce w kategorii 85 kg wywalczył Jakub Szymula. Kuba to od kilku dni także Mistrz Polski. Tytuł ten zdobył w pierwszy weekend grudnia w Siedlcach.

W minioną sobotę tytuł mistrza województwa na swoje konto zapisał również Wiktor Chwiej (53 kg). Do dwóch złotych medali srebro dołożył Ernest Ochal (53 kg), a brąz Kamil Głąb (59 kg). Na tych zawodach w klasyfikacji drużynowej SUPLES także zajął III miejsce.

W niedzielę 16.12.2012 r. w godz. 11.00 ? 17.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku odbędą się Mistrzostwa Województwa Młodzików (uczniowie klas IV szkoły podstawowej i młodsi). Serdecznie zapraszamy do kibicowania najmłodszych zapaśników.