Różnego rodzaju akwenów wodnych - rzek, stawów, sadzawek - na naszym terenie nie brakuje. Na szczęście zbyt często przypadków załamania się lodu pod przebywającymi zimą na nich ludźmi nie ma. Jeśliby jednak do takiego zdarzenia by doszło, to gotowi do niesienia pomocy są m.in. strażacy ochotnicy. W niedzielę 15 stycznia z ratownictwa lodowego szkolili się członkowie Miejskiej OSP z Kraśnika i OSP Dzierzkowice Rynek.

Warunki na drogach nie są dzisiaj najlepsze. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Polichnie (gm. Szastarka) na drodze krajowej nr 19. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym. Jeden z poszkodowanych, młody mężczyzna, zmarł w szpitalu.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjazdów, podróży oraz odwiedzin bliskich osób, a więc zwiększonego ruchu na drogach. Z tego też względu to niestety również czas większej liczby wypadków. Policja jak co roku apeluje o zachowanie w okresie świątecznym szczególnej ostrożności. Robi to między innymi za pośrednictwem filmiku prewencyjnego "To Ty zdecydujesz jak będą wyglądały Twoje Święta". Głos zabrali w nim między innymi aktorzy młodego pokolenia Urszula Dębska, Dawid Czupryński i Michał Malinowski. Jedną z osób która wzięła udział w jego produkcji jest młody mieszkaniec Wilkołaza Wojciech Kozioł.

Od kilku dni warunki na drogach nie są najlepsze. Nawet jeśli nawierzchnia wydaje się być sucha i czysta, to może być bardzo ślisko, a u nas dodatkowo co pewien czas mamy do czynienia z marznącymi opadami. Właśnie śliska nawierzchnia była prawdopodobnie przyczyną wypadku do którego doszło wczoraj w miejscowości Kolonia Wyżnianka (gm. Dzierzkowice).

Kraśniccy policjanci poszukują kierowcy samochodu osobowego, który na jednej z kraśnickich stacji paliw zatankował ponad 70 litrów benzyny i odjechał nie płacąc za paliwo. W ten sposób okradzione zostały jeszcze dwie stacje paliw. Mercedes, którym mężczyzna się poruszał, był na skradzionych tablicach rejestracyjnych rozpoczynających się literami LKR.

Dwaj podopieczni ośrodka wychowawczego w Puławach okazali się sprawcami rozbojów na dwóch kobietach w Kraśniku. Jednej udało się obronić, ale druga straciła torebkę z dowodem osobistym, kartą bankomatową, telefonem i pieniędzmi. Napastnicy zostali na szczęście zatrzymani, a zabrane mienie wróciło do właścicielki.

Więcej artykułów…