• hetman

W poniedziałek 15 września policjanci z komisariatu w Annopolu zatrzymali 20-letniego sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem na terenie gminy Annopol. Pokrzywdzeni na skutek działań włamywacza wyliczyli straty na łączną wartość niemal 10 tysięcy złotych.

W miniony weekend odbyła się szczególna uroczystość dla państwa Pawła i Patrycji Bartników. Wzięli ślub. Dzień ten na długo zapamiętają jednak też z innego powodu. W czasie wesela pan młody, który jest strażakiem w OSP KSRG Liśnik Duży, i jego koledzy z jednostki uczestniczący w zabawie ruszyli gasić pożar. O zdarzeniu tym jako pierwszy napisał portal Lublin112, a materiał na ten temat zrobiła już między innymi telewizja Polsat.

Niemal w ostatniej chwili dzięki szybkiej współpracy kraśnickich kryminalnych, policjantów zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości z KWP w Lublinie oraz pracowników banku, 63-letnia kobieta została uchroniona przed utratą niemal 100 tysięcy złotych. Taką ilość gotówki próbowali wyłudzić od niej oszuści podający się za „funkcjonariuszy CBŚ”.

Mimo licznych apeli policjantów, wciąż trafiają się osoby które ulegają przestępczym metodom oszustów i tracą pod działaniem presji z ich strony duże kwoty pieniędzy. Tym razem ofiarą oszustów metodą „na policjanta CBA” padła 62-letnia mieszkanka Kraśnika. Jak się okazało przestępcy przelali na zewnętrzne konto oszczędności wraz z zaciągniętą pożyczką na kwotę łączną 62 tysięcy złotych.

Po raz kolejny kraśniccy policjanci ostrzegają przed oszustami, działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Przez oszusta, który przez internet podał się za amerykańskiego pracownika platformy wiertniczej, mieszkanka powiatu kraśnickiego straciła kilkanaście tysięcy złotych.

W ciągu kilku ostatnich dni do kraśnickiej komendy zgłosiły się dwie osoby, które przekazały znalezione przez siebie rzeczy. Wśród nich były dokumenty i karty różnego rodzaju a także pieniądze. Taka uczciwa postawa zasługuje na duże uznanie.

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie pościgu porzucił pojazd i uciekał pieszo. W czasie zatrzymania znieważał i atakował policjantów. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Oszuści znów dali znać o sobie, próbując oszukać mieszkańców Kraśnika. Osoby, które chcą wykorzystać łatwowierność szczególnie osób starszych, modyfikują dobrze już znane metody, działają tak, by seniorzy wierzyli w opowiedziane przez nich historie. Na szczęście świadomość obywateli rośnie i wczorajsze próby wyłudzenia zakończyły się dla oszustów fiaskiem.

Więcej artykułów…