Ogłoszenie

43-latek odpowie za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych wobec policjantów. Gdy funkcjonariusze przybyli do niego na posesję mężczyzna stał się agresywny i przy użyciu siekiery i sierpa zaatakował policjantów.

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 54-letniemu mieszkańcowi powiatu kraśnickiego, który w trakcie kontroli drogowej ukrył pod nogami karabinek z amunicją, na który nie miał zezwolenia.

Szczególnie aktualny temat staje się dziś, gdy często dobre paliwo z racji oszczędności zastępowane jest gorszym co może odbić się na stratach jakie powoduje pożar sadzy w kominie.

Trzymiesięczny tymczasowy areszt zastosował kraśnicki sąd wobec 32-latka, który wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej. W trakcie czynności policjanci zauważyli na tylnym siedzeniu woreczki z marihuaną. Poszli tym tropem i w toku dalszych czynności kryminalni ujawnili u jednego z pasażerów łącznie ponad dwa kilogramy suszu wartego kilkaset tysięcy zł. 32-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

38-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, ze skradzionych elementów stworzył przydomową instalację zasilającą jego drewniany domek. "Oszczędności" było więcej bo do systemu dołączył fotowoltaikę i małą turbinę wiatrową. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kraśniccy policjanci zatrzymali sprawców włamań i kradzieży do piwnic i altanek. Łupem włamywaczy padły narty, sprzęt wędkarski, budowlany i kosy spalinowe. Zatrzymany w tej sprawie został 22 latek i jego 36 letni kompan. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

41-letni mieszkaniec Kraśnika zabarykadował się w swoim domu, po czym z okna strzelał z wiatrówki oraz łuku do sąsiadów. Wybił szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu, a także uszkodził elewację sąsiadujących domów. Nie reagował na wezwania policjantów, strzelał również w ich kierunku. Przy udziale lubelskich kontrterrorystów został zatrzymany.

Policjanci z Kraśnika zatrzymali 39-latka i jego młodszego kompana za rozbój 38-letnim mężczyźnie. Sprawcy najpierw poszli z nim do sklepu, a później dotkliwie pobili. Ich łupem padł telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Mimo udzielonej pomocy medycznej 64-letnia uczestniczka wypadku w Annopolu zmarła w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń. Wstępne ustalenia wskazują na to, że jechała jako pasażerka z 25 letnim kierowcą samochodem Suzuki. 25 latek wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka Volkswagenowi, co doprowadziło do zderzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi, trwa ustalanie przyczyn.

Szczęśliwie zakończyły się prowadzone od rana przez kraśnickich policjantów i strażaków poszukiwania 84-letniej mieszkanki gminy Szastarka. Starsza kobieta wyszła rano z domu nie informując o tym nikogo, ubrana tylko w sweter i ciapy. Przy użyciu psa i drona policyjnego oraz wsparciu straży pożarnej, funkcjonariusze odnaleźli zmarzniętą i zdezorientowaną kobietę. Seniorkę przekazano załodze pogotowia.

Więcej artykułów…