W środę, 18 października, w Ośrodku Kultury w Urzędowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu. Zorganizowała ją Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku we współpracy z tutejszym Ośrodkiem Kultury. Głównymi jej tematami były oszustwa dokonywane w szczególności na osobach starszych oraz rozpowszechnienie informacji o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli interaktywnym narzędziu stworzonym dla społeczeństwa, które pozwala przekazywać informację o zagrożeniach występujących w okolicy. Policjanci omówili także aplikację na smartfony „Moja Komenda”, która ułatwia kontakt z policją, szczególnie z dzielnicowym.

Policjanci z Annopola ustalają przyczyny wypadku do którego doszło w trakcie budowy domu mieszkalnego w jednej z miejscowości w gminie Annopol. 72-letni mężczyzna w nieustalonych okolicznościach spadł z rusztowania i odniósł bardzo poważne obrażenia. Śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Tydzień po zmaganiach dorosłych strażaków ochotników w Gościeradowie, w minioną niedzielę (1 października) na stadionie sportowym w Stróży odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w systemie CTiF. Zarówno wśród zespołów chłopięcych jak i dziewczęcych najlepsi okazali się reprezentanci gminy Trzydnik Duży.

Policjanci kryminalni z Kraśnika wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali kontroli dwóch placówek sprowadzających i remontujących ciągniki rolnicze. Zabezpieczono cztery pojazdy, które posiadały wyraźne ślady ingerencji w pola numeryczne, co może świadczyć o ich nielegalnym pochodzeniu.

Więcej artykułów…