Policjanci zatrzymali 27-latka, który handlował tzw. podróbkami”. Mężczyzna prowadził sprzedaż za pośrednictwem Internetu. Oferował różnorodny asortyment, m.in. odzież, obuwie i perfumy. Zabezpieczono ponad 1500 sztuk różnych wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych producentów. Przedstawiciel prawny tylko kilku pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę ponad 200 tys. zł.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wraz z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie w minioną środę weszli do jednego z mieszkań w gm. Gościeradów.  Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli m.in. buty, bluzy, koszule, torebki, perfumy i wiele innych wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych producentów.

- W trakcie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli także dużą ilość metalowych emblematów znanych marek i przedmioty bez oznaczeń, co może świadczyć o tym, że mieszkaniec gm. Gościeradów sam podrabiał sprzedawany towar - informuje rzecznik kraśnickiej komendy asp. szt. Janusz Majewski

Przedstawiciel prawny tylko kilku pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę ponad 200 tys. zł. Pozostałe straty będą szacowane przez kolejnych biegłych.

27-letni mieszkaniec gminy Gościeradów trafił do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych kar zatrzymanemu mężczyźnie policjanci zabezpieczyli 15 tys. zł. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Dzisiaj (12 maja) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Z życzeniami i gratulacjami do tych którzy gotowi są iść potrzebującym na ratunek praktycznie w każdej możliwej sytuacji, często narażając swoje zdrowie i życie, przyjechali samorządowcy, przedstawiciele kraśnickich parlamentarzystów oraz instytucji współpracujących z PSP.

W czwartek wieczorem (4 maja) policjanci z wydziału kryminalnego kraśnickiej komendy na podstawie informacji operacyjnych ustalili, iż przebywająca w Kraśniku mieszkanka Lublina może posiadać przy sobie środki odurzające. Podczas przeszukania informacja się potwierdziła. Kobieta posiadała narkotyki, które ukryte były w plastikowym opakowaniu zabawki z jajka niespodzianki.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji, realizując ustalenia operacyjne, zatrzymali 28-letniego mężczyznę, mieszkańca Kraśnika, który wprowadzał do obrotu sterydy. W jego mieszkaniu ujawniono i zabezpieczono około 11 tys. tabletek i ponad 2 tys. ampułek różnego rodzaju środków farmaceutycznych.

Więcej artykułów…