Ogłoszenie

Nielegalne papierosy, alkohol i kradziony samochód

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

vw_cnady_skradziony
Policjanci odzyskali m.in. volkswagena Caddy
Policjanci z Kraśnika zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Oddziału Straży Granicznej w Lublinie dokonali przeszukania miejsc zamieszkania oraz pojazdów należących do 35-letniego i 42-letniego mieszkańca gminy Kraśnik. W jego trakcie odnaleźli ponad 3500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 23 kg krajanki tytoniu i 15 litrów spirytusu.

 

Jak się okazało policjanci trafili na dziuplę złodziei samochodów. W trakcie czynności odzyskano samochód VW Caddy i wiele części samochodowych bez znaków identyfikacyjnych. Policjanci ustalili, że jeden z pojazdów figurował w policyjnych bazach jako skradziony. VW Caddy został zgłoszony w styczniu 2013 r. przez komendę w Rybniku. Trwa ustalanie skąd pochodziły pozostałe części od pojazdów marki mercedes, renault, VW i honda. Wstępne ustalenia wskazują, że zostały wymontowane ze skradzionych pojazdów. Nielegalny towar, samochód oraz odnalezione części zostały zabezpieczone.

Właścicielom kontrabandy grozi kara za złamanie przepisów kodeksu skarbowego jak również będą odpowiadali za posiadanie skradzionych przedmiotów oraz kradzież pojazdów. Jak twierdzą policjanci, sprawa jest rozwojowa.

Obaj wspólnicy przestępczego procederu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Najnowsze ogłoszenia