Ogłoszenie

Okradli 70-latka. Podszywali się pod policjantów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policja_logoW minioną sobotę 1 marca dwóch nastolatków: 18-letni mieszkaniec Annopola i 14-letni mieszkaniec Kraśnika, ukradli z mieszkania 70-latka telefon komórkowy, pieniądze i dwa noże kuchenne. Mężczyzna wpuścił ich do środka, ponieważ podali się za policjantów.

 

Elżbieta Stanisławek, KPP Kraśnik: Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 22.00. Do mieszkania 70-letniego mieszkańca Kraśnika zapukało dwóch mężczyzn. Podając się za funkcjonariuszy Policji oświadczyli, iż mają nakaz i muszą dokonać przeszukania jego mieszkania. Pokrzywdzony nic nie podejrzewając wpuścił ich do środka. Podczas rzekomego przeszukania "policjanci" będący w cywilnym ubraniu, dokonali kradzieży pieniędzy, telefonu komórkowego oraz dwóch noży kuchennych. Pokrzywdzony usłyszał na koniec, iż na drugi dzień zostanie przesłuchany na komendzie i odzyska zabrane przedmioty.

Sprawa wyszła na jaw gdy mężczyzna w niedzielę zgłosił się na Komendę Powiatową Policji w Kraśniku. Policjantom szybko udało się ustalić sprawców przestępstwa. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a 14-latek stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Kraśniku.

Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi do 1 roku pozbawienia wolności.

 

Informacja za: lubelska.policja.gov.pl

Najnowsze ogłoszenia