Ogłoszenie

Kradł od trzech lat. Wpadł na gorącym uczynku

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policja_logo_noweKradzieże z włamaniem, zniszczenie mienia i przywłaszczenie pojazdu ? takie zarzuty usłyszał 37-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów z komisariatu Policji w Annopolu. Działał na pobliskim terenie od ok. 3 lat.

 

Jak się okazało mężczyzna działał od 2011 roku. Włamywał się najczęściej do pomieszczeń gospodarczych i garaży. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na kwotę ponad 15 tys. zł.

Policjanci z Annopola zatrzymali go we wtorek na gorącym uczynku włamania do domku letniskowego w Opoczce. Włamywacz wybił szybę w oknie balkonowym, a ze środka zabrał różnego rodzaju alkohole.

Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa, do których doszło w okresie od 2011 do marca bieżącego roku, w miejscowościach Opoczka, Gościeradów i Annopol. 37 latek włamywał się głównie do pomieszczeń gospodarczych i garaży. Kradł elektronarzędzia i materiały budowlane. Mariusz J. dopuścił się także przywłaszczenia powierzonego mu samochodu osobowego o wartości 1500 zł.

Jak szacują policjanci łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na ponad 15 tys. zł.  Podejrzanemu przestawiono łącznie 8 zarzutów. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia