Ogłoszenie

Uwaga kierowcy! Cegiełka wróci na drogi powiatu kraśnickiego

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policjant_radar_BUB_7210
foto PB
Od kilku miesięcy nieoznakowanego ale charakterystycznego radiowozu z wideorejestratorem wykorzystywanego przez kraśnicką policję ? Forda Mondeo w ceglastym kolorze, czyli popularnej ?cegiełki?, nie było widać na naszych ulicach. Auto zdążyło się już wysłużyć i trafiło do warsztatu. Miało już do naszego powiatu nie wrócić, ale wkrótce znowu sie pojawi.

 

W grudniu ubiegłego roku w mediach pojawiła się informacja, że do naszych policjantów trafi nowy nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Nie miało to być fabrycznie nowe auto, a Opel Vectra, z którego korzystali policjanci z Białej Podlaskiej. Tam trafił bowiem nowy Opel Insignia.

Teraz okazuje się, że Vectra jednak nie zastąpi wysłużonej już kraśnickiej ?cegiełki?. Nasze Mondeo przeszło gruntowny remont, dostało nowy silnik. Było już testowane po remoncie przez naszych policjantów  i wkrótce ma wrócić do regularnej służby na drogach powiatu kraśnickiego. 

Przy okazji warto wspomnieć, że na naszych ulicach coraz częściej nie tylko policjanci ?polują? na kierowców ze zbyt ciężka nogą. Częstymi gośćmi na naszych drogach, w nieoznakowanych samochodach z wideorejestratorami, są również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Co ważne, ci nie zatrzymują kierowców od razu po zaobserwowaniu, że przekroczyli przepisy, a po pewnym czasie przysyłają informacje, że nałożyli mandat. W Kraśniku z kolei ze ?śmietnikiem?, czyli przenośnym fotoradarem, można spotkać natomiast Straż Miejską. Warto o tym pamiętać chociażby podczas powrotów ze świątecznych wyjazdów. 

Najnowsze ogłoszenia