Ogłoszenie

Wisła w okolicach Annopola. Wielka woda jednak się zbliża

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

waly_inspekcja_IMG_0094
Inspekcja wałów w okolicy Popowa w gminie Annopol. foto PK
Wczoraj płynęły jeszcze uspokajające sygnały, stąd też i nasze poranne informacje, że zagrożenia powodziowego raczej nie będzie, a poziom Wisły w okolicach Annopola nie przekroczy stanów alarmowych. Niestety w związku z dużymi opadami deszczu na południu kraju zagrożenie powodziowe będzie jednak bardzo realne.

 

Dzisiaj przedstawiciele powiatowego sztabu kryzysowego razem z wojewodą lubelskim Wojciechem Wilkiem odwiedzili Annopol w związku z pogarszającymi się prognozami pogody na najbliższe dni. Na miejscu byli m.in. starosta kraśnicki Andrzej Maj, powiatowy komendant państwowej straży pożarnej Artur Bis, powiatowy komendant policji Kazimierz Kula oraz burmistrz Wiesław Liwiński.

Sytuacja jest niepokojąca. Według danych IMiGW i Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie z 16 maja br. może dojść do przekroczenia stanu alarmowego wody na Wiśle w gm. Annopol: w niedzielę może to być poziom 670 cm (stan alarmowy wynosi 550 cm). Sytuacja jest poważna i istnieje niebezpieczeństwo powodzi.

Na polecenie starosty kraśnickiego Andrzeja Maja wszystkie służby ratownicze oraz instytucje zaangażowane w działania w razie kryzysu zostały postawione w stan pogotowia.

Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana. Trwają przygotowania do nadejścia możliwego zagrożenia powodziowego.


 

Telefony do sztabu kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Kraśniku w dniach 17 - 19 maja (całodobowo): 81 826 17 70 i 81 825 54 66.


info za powiatkrasnicki.pl

Najnowsze ogłoszenia