Ogłoszenie

Gm. Annopol. Wały się trzymają, ale są przesiąki

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

straz_waly_wisla_BUB_5757W Kępie Gosteckiej w gminie Łaziska (powiat Opole Lubelskie) Wisła przerwała wał, ale na szczęście tylko wał wewnętrzny tzw. letni. Woda zalewa więc teren gdzie nie ma domostw, a są tylko łąki, sady i pastwiska. Na terenie gminy Annopol wały się trzymają, choć napór wody jest spory i są przesiąki.


Piotr Michałek, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku: Na razie sytuacja jest stabilna, cały czas monitorujemy stan wałów. Pojawiają się przesiąki, między innymi na wysokości miejscowości Popów, ale to jest naturalna sprawa i one będą się pojawiać. Na bieżąco miejsca te są zabezpieczane.

Wisłą na wysokości gminy Annopol przechodzi dzisiaj fala kulminacyjna. Poziom wody osiągnął 722-724 cm, ale już więcej nie powinien się podnosić. W dzisiejszym spotkaniu sztabu kryzysowego w Bliskowicach wzięli udział minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski, wojewoda Wojciech Wilk oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz i komendant główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.    

Najnowsze ogłoszenia