Kraśniccy strażacy zapraszają na sobotę na majówkę. Będa konkursy, pokazy

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

strazacy_samochod_PSP
Podczas majówki będzie można obejrzeć między innymi sprzęt którym dysponują kraśniccy strażacy. Foto archiwum
Maj to miesiąc, w którym obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej, a w ich ramach organizowane są akcje Dni Otwartych Strażnic. Warto w tym czasie odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku i Wojewódzką Izbę Tradycji Pożarniczych. Można zapoznać się z dawniej oraz obecnie używanym sprzętem ratowniczo-gaśniczym, porozmawiać ze strażakami na temat ich codziennej służby, walki z żywiołami, jak również uzyskać informacje na temat profilaktyki pożarowej.


Kraśnicka Państwowa Straż Pożarna, mająca swoją siedzibę przy przy ul. Obwodowej 1, dzień otwarty organizuje w dniu 31 maja 2014 r. Początek o godz. 9.00. Na godziny przedpołudniowe zaplanowane są pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego JRG PSP w Kraśniku, strażacki tor przeszkód i inne konkursy z nagrodami dla dzieci oraz Zwiedzanie Wojewódzkiej Izby Tradycji Pożarniczych. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie zaplanowali quizy z nagrodami na temat propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będą też pogadanki zaproszonych służb mundurowych: Policji, Straży Miejskiej. 

Na godzinę 11.30 zaplanowany jest występ zespołu kabaretowo-śpiewaczego ?Suchynianki? z Suchyni, a po nim odbędą się pokaz działań ratowniczo-gaśniczych z zakresu ratownictwa technicznego oraz gaszenia pożarów i pokaz technik ewakuacji poszkodowanych z wysokości.

Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (intensywne opady deszczu) impreza odbędzie się w innym terminie.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia kraśnickich strażaków.