CBA oskarża Włodarczyka. Chodzi o umorzenia podatków i kwotę ponad 300 tys. zł

Na sygnale
Narzędzia
Czcionka

cbaSprawa dotyczy umorzeń podatkowych, jakich udzielał burmistrz Mirosław Włodarczyk. Od marca sprawę badało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Teraz, po zbadaniu sprawy, skierowało zawiadomienie do prokuratury.

 

W marcu CBA wystąpiło do UM Kraśnik z prośbą o udostępnienie rejestru udzielonych ulg podatkowych od nieruchomości i środków transportu oraz wykaz sprzedanych nieruchomości ze wskazaniem procedury. Chodziło o lata 2011-13, czyli za rządów obecnego burmistrza.

Są już wyniki analizy tych dokumentów przez Biuro.

- CBA przesłało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Burmistrza Miasta Kraśnik, jego Zastępcę oraz Skarbnika Miasta ? poinformował nas Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Jeszcze w marcu burmistrz Włodarczyk tak komentował tę sprawę:

? Jesteśmy spokojni o wynik tej kontroli. Podobnych kontroli w urzędzie mamy sporo. Nawet jak są donosy "życzliwych? osób to wszystko przecież można sprawdzić ? mówił o kontroli CBA Włodarczyk.

Na czym funkcjonariusze oparli swoje zarzuty?

- Zawiadomienie jest wynikiem przeprowadzonych przez funkcjonariuszy CBA czynności analityczno-informacyjnych. W ich trakcie sprawdzono możliwe nieprawidłowości w zakresie udzielania przez Urząd ulg dotyczących podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych w latach 2011-2012 ? informuje CBA.

Zarzuty jakie pod adresem władz miasta kieruje Biuro Antykorupcyjne są poważne:

- Wszystko wskazuje na to, że  nie dopełnili ciążących na nich obowiązków wynikających z Ordynacji podatkowej i bezzasadnie wydawali decyzje umarzające zaległości podatkowe, co mogło doprowadzić do uszczuplenia przychodów Miasta Kraśnik o ponad 300 tys. zł ? stwierdził przedstawiciel CBA.

Zawiadomienie dotarło już do Prokuratury Okreowej w Lublinie i jest analizowane.