Ogłoszenie

Najpierw remontował, a później kradł w tych samych miejscach

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policja_logoPolicjanci z Komisariatu Policji w Annopolu w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży z włamaniem oraz kradzieży zaistniałych na przełomie marca i kwietnia 2014 na terenie gminy Trzydnik Duży. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych przestępstw. Kradł w tych miejscach, w których wcześniej zajmował się pracami remontowo- budowlanymi.

 

Sprawcą przestępstw okazał się mieszkaniec gminy Trzydnik Duży. Policjanci udowodnili mu 3 kradzieże.

W okresie od 7 do 10 kwietnia w Rzeczycy Ziemiańskiej jego łupem padło 7 sztuk grzejników centralnego ogrzewania oraz bojler o wartości strat 4000 złotych. W marcu z kolei w Trzydniku Małym z budynku gospodarczego ukradł dwa koła od opryskiwacza typu ślęza, wałek przekaźnika mocy, opryskiwacz plecakowy, kosę spalinową oraz kosiarkę spalinową i 20 metrów przewodu siłowego. Poszkodowany stratę ocenił na 4300 złotych. Także w marcu w Rzeczycy Ziemińskiej z niezamieszkałego budynku mieszkalnego ukradł z kolei dwa silniki elektryczne o wartości 800 złotych.

Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik: Jedno z postępowań zostało podjęte przez policjantów po jego umorzeniu. W trakcie prowadzonych przeszukań odzyskano część skradzionego mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i na podstawie art. 335kpk skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z Prokuratorem Rejonowym w Kraśniku: 2 lata pozbawienia wolności z warunkowym czasem jej zawieszenia na okres 5 lat, grzywna w wysokości 1500 zł, oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Najnowsze ogłoszenia