Ogłoszenie

Niebezpieczna ?Prędkość". Policja podsumowała wtorkową akcję. Rekordzista miał 140 km na liczniku

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policjant_radar_BUB_7210Ponad 100 skontrolowanych pojazdów, 83 ujawnione wykroczenia, 79 mandatów karnych i jedno zatrzymane prawo jazdy. To wynik wczorajszej (wtorek) akcji policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Odbyła się ona w ramach ogólnopolskich działań pod kryptonimem ?Prędkość".

 

Wczoraj policjanci z WRD w Kraśniku od godzin porannych prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji ?Prędkość". Ich celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania dopuszczalnej prędkości. Wg. założeń działania te miały prewencyjny cel: zmniejszenia ilości wypadków drogowych i osób zabitych, a także kolizji drogowych co jest jednym z priorytetowych zadań policji.

We wczorajszym dniu policjanci ujawnili 83 wykroczenia powodujące zagrożenie w ruchu, i nałożyli 79 mandatów.

Niechlubnym rekordzistą był 22 letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 90 km (140km/h). W miejscowości Dzierzkowice w trakcie zatrzymania po pomiarze prędkości spowodował zagrożenie bezpieczeństwa. Podczas hamowania stracił panowanie nad pojazdem zmuszając jadących z przeciwka do zjechania na pobocze. Funkcjonariusze zatrzyma li mu prawo jazdy i został skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych.

Jak zapowiadają policjanci w takich przypadkach będą bardzo restrykcyjni: wszyscy sprawcy wykroczeń będą karani mandatami, a w szczególnych wypadkach grozi im nawet zatrzymanie prawa jazdy.

Najnowsze ogłoszenia