Ogłoszenie

Kolejarze i policjanci apelują: Zatrzymaj się i żyj!

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

akcja_na_przejezdzie_kolejowym_68-67407
foto Policja Kraśnik
Wczoraj w Polichnie (gm. Szastarka) na przejeździe kolejowo-drogowym na trasie drogi wojewódzkiej nr 19 i szlaku kolejowego Lublin- Rzeszów zorganizowana została akcja profilaktyczno-prewencyjna "Zatrzymaj się i żyj". Zorganizowali ją kolejarzy przy wsparciu policjantów, a chodziło o uczulenie kierowców na zachowanie szczególnej ostrożności przy przekraczaniu właśnie przejazdów kolejowych.

 

Średnio co 39 godzin dochodzi do wypadku lub kolizji na przejeździe kolejowo- drogowym. Zdecydowana większość z nich powodują kierowcy, a główną ich przyczyną jest niezachowane wymaganej ostrożności.

Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik: Akcja miała na celu uświadomienie kierującym niebezpieczeństwa z jakim mogą się spotkać w trakcie niewłaściwego pokonywania przejazdów kolejowo- drogowych. Niezachowanie ostrożności przez kierujących samochodami jest przyczyną 98% zdarzeń na tych skrzyżowaniach.

akcja_na_przejezdzie_kolejowym_68-67406
foto Policja Kraśnik

Kierujący zatrzymujący się przed przejazdem otrzymywali od kolejarzy ulotki informacyjne z ostrzeżeniami, a dzieci znajdujące się w pojazdach dostawały baloniki i inne gadżety. Przy okazji policjanci prowadzili kontrole pojazdów pod kątem stanu technicznego oraz sprawdzali trzeźwość kierujących.

Janusz Majewski: Niestety nawet przy tak dużej ilości służb znajdujących się w tym szczególnym miejscu w momencie przejazdu pociągu, jeden z kierujących wjechał pod zamykające się zapory rogatki. Za swoją nieuwagę zapłacił mandat karny.

Najnowsze ogłoszenia