Ogłoszenie

Wilkołaz: 23-latek zniszczył sprayem elewację sklepu i rozbił obrazek z Janem Pawłem II

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policja_logoDo przestępstw tych doszło w czerwcu tego roku. 23-letni mieszkaniec gminy Wilkołaz odpowie za pomalowanie sprayem elewacji sklepu spożywczo-przemysłowego oraz znieważenie miejsca kultu religijnego. Sprawca przyznał się do winy i poddał zaproponowanej przez prokuratora karze. Tłumaczył, że był pijany.

 

W czerwcu tego roku policjanci z kraśnickiej drogówki  zostali powiadomieni o zniszczeniu elewacji jednego ze sklepów spożywczo-przemysłowych w gminie Wilkołaz. Sprawca pomalował czerwonym sprayem budynek gminnej spółdzielni. Straty powstałe na skutek naniesienia graffiti na ściany budynku wyceniono na kwotę 1000 zł. Kilka dni później stróże prawa otrzymali też zgłoszenie od właściciela jednej z posesji dotyczące zerwania z krzyża  obrazka z wizerunkiem Św. Jana Pawła II który został rozbity o ziemię.

Sprawą zajęli się kraśniccy kryminalni.  Ustalili oni, że przestępstw tych dokonała jedna i ta sama osoba. Był nią 23-letni mieszkaniec gm. Wilkołaz.

Młodzieniec został zatrzymany i przyznał się do winy, jednak nie potrafił podać powodów swojego postępowania. Tłumaczył, iż w momencie popełniania przestępstw był nietrzeźwy. Obiecał też, że takie zachowanie już się nie powtórzy.

Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora. Jej wymiar to rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 700 zł. grzywny i obowiązek naprawienia szkody.

Najnowsze ogłoszenia