Ogłoszenie

Przedsiębiorca związany z Kraśnikiem zatrzymany przez CBA. Chodzi o wyłudzenie.

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

cbaFunkcjonariusze CBA zatrzymali w Warszawie kraśnickiego przedsiębiorcę. Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzut wyłudzenia ponad 270 tysięcy złotych.

 

- 42-letni przedsiębiorca z Kraśnika został zatrzymany w Warszawie przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał zarzut wyłudzenia ponad 270 tysięcy złotych z Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna w celu podpisania umowy o dofinansowanie posłużył się fałszywą przedwstępną umową dzierżawy budynku usługowego położonego w jednej z gmin w województwie lubelskim - informuje Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA.

Miało to świadczyć o planach prowadzenia zakładu opiekuńczo-leczniczego dla osób niepełnosprawnych. Następnie przedłożył faktury vat dokumentujące nabycie specjalistycznego sprzętu (zresztą zakupionego bez związku z realizacją projektu) za co otrzymał ponad 270 tys. zł.

Prokurator po przedstawieniu zarzutu oszustwa zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe.

Jak poinformowała przed chwilą  lubelska prokuratura zatrzymany biznesmen to Piotr P. i jest mieszkańcem Warszawy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jego związek z Kraśnikiem to prowadzona tu działalność gospodarcza.

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska przedsiębiorcy przedstawiono zarzut o to, że w okresie od listopada 2010 r. do czerwca 2011 r. w Lublinie w ramach realizacji projektu unijnego ( prowadzenie zakładu opiekuńczo ? leczniczego ) celem uzyskania dotacji ze środków współfinansowanych z Funduszu Rozwoju Europejskiego doprowadził Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 270.662,11 zł ( mienie znacznej wartości), w ten sposób, że prowadząc działalność gospodarczą przedłożył sfałszowaną umowę dzierżawy budynku w gminie Rokitno, gdzie miał być prowadzony zakład opiekuńczo ? leczniczy oraz przedłożył faktury VAT dokumentujące nabycie sprzętu specjalistycznego sprzętu medycznego zakupionego bez związku z realizacją przedmiotowego projektu, czym wprowadził LAWP w Lublinie w błąd co do swej kondycji finansowej oraz zamiaru i faktycznej możliwości realizacji wymienionego projektu unijnego.

Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

 

Najnowsze ogłoszenia