Ogłoszenie

Potrącił pieszego i uciekł. Jest już w rękach policji

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policja_rzeeczycaW sobotę w Rzeczycy Ziemiańskiej kierujący oplem astrą potrącił pieszego i zbiegł z miejsca zdarzenia. Młody mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie1,5 promila alkoholu. Ofiara potrącenia w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. 23-latkowi, którego zatrzymała już policja, może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj ok. godz. 21.30 w miejscowości Rzeczyca Ziemiańska gm. Trzydnik Duży doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Według świadków kierowca opla po potrąceniu zatrzymał się, zobaczył co się stało i odjechał nie udzielając pomocy ofierze wypadku. Do czasu przyjazdu karetki 36 letni ranny mężczyzna był reanimowany przez mieszkającą w pobliżu miejsca zdarzenia lekarkę. W stanie bardzo ciężkim trafił do kraśnickiego szpitala.

Policjanci na podstawie zeznań świadków ustalili sprawcę i miejsce jego pobytu. Na miejscu zdarzenia zostały zabezpieczone dowody w postaci oberwanego lusterka, rozbitego szkła kierunkowskazu. Odnaleziony we wskazanym miejscu samochód posiadał ślady zdarzenia pasujące do zabezpieczonych przez policyjnego technika dowodów. Kierowca pojazdu został zatrzymany. Okazał się nim 23-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trzydnik Duży. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma prawie półtora promila alkoholu.

Nietrzeźwy sprawca wypadku został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia zatrzymanemu młodemu człowiekowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia