Kraśniczanka przewoziła papierosy przemycone ze Wschodu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

paierosy_tyton_przemyt
foto Policja Kraśnik
3500 paczek papierosów oraz 40 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej - taki towar wpadł w ręce policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą kraśnickiej komendy. Towar pochodził z przemytu zza wschodniej granicy. Wszystko zaczęło się od zatrzymania pojazdu do kontroli.

 

 

- Wczoraj policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą kraśnickiej komendy w zatrzymanym do kontroli pojeździe ujawnili nielegalne papierosy. W audi kierowanym przez mieszkankę Kraśnika znaleźli 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie czynności policjanci ustalili kolejne miejsce, gdzie mogą być ukryte nielegalne towary. Przeszukanie jednego z mieszkań w gminie Urzędów przyniosło efekt w postaci kolejnych 2000 paczek papierosów i 40 kg krajanki tytoniowej - informuje Janusz Majewski, oficer prasowy PKK Kraśnik.

Gdyby zabezpieczony przez policję towar został wprowadzony na rynek, Skarb Państwa straciłby na tym ponad 70 tys. zł z tytułu podatków oraz uszczupleń celnych. Właścicielce kontrabandy grozi kara z Kodeksu Karno-Skarbowego.