Ogłoszenie

Annopol. Dokonywał włamań będąc na przepustce z więzienia

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

wiezien_annopol
foto policja
Annopolscy policjanci zatrzymali sprawcę serii włamań do których doszło w grudniu i styczniu na terenie nadwiślańskiej gminy. Okazał się nim mężczyzna będący na przepustce z zakładu karnego. Zatrzymany został po pościgu w lesie.

 

Do włamań do niezamieszkałych obiektów i domów na terenie gminy Annopol dochodziło od połowy grudnia. Sprawca zabierał z nich różne przedmioty. Jego łupem padły między innymi sprzęt wędkarski, alkohol, narzędzia, odzież, żywność, pieniądze oraz inne drobne artykuły.

- Jak się okazało przestępstw dokonywał mieszkaniec Annopola przebywający na przepustce z zakładu karnego. Mężczyzna był w trakcie przerwy w odbywaniu kary prawie 10 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze włamania. Do zatrzymania przyczyniły się informacje operacyjne zebrane przez annopolskich policjantów oraz informacja z zakładu karnego o tym, że 38-latek nie powrócił z przepustki - informuje Janusz Majewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Przestępca na widok policjantów zbiegł do lasu. Został schwytany po ponad kilometrowym pościgu. Podczas składania zeznań przyznał się do dokonania 6 włamań, 1 kradzieży oraz 1 uszkodzenia mienia. Spowodował w ten sposób straty w kwocie 4000 zł.

Teraz jego pobyt w więzieniu może się przedłużyć o kolejne kilka lat.

Najnowsze ogłoszenia