Ktoś podpalił Urząd Gminy w Urzędowie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

podpalenie_UG_2O tym, że palą się drzwi od Urzędu Gminy w Urzędowie poinformowała przejeżdżająca przez rynek osoba. Jak się okazało około północy ktoś podpalił wycieraczkę i drzwi do urzędu. Użył do tego jakiejś łatwopalnej substancji.

 

Podpalenie miało miejsce koło północy z wtorku na środę. We wnęce przy głównym wejściu nieznany sprawca polał wycieraczkę substancją łatwopalną i podpalił. Od wycieraczki zajęły się drzwi, które zostały nadpalone.  Podobna próba miała miejsce przy bocznym wejściu. Tu nie było wycieraczki, płynem polano więc kostkę przy drzwiach i podpalono. Tu drzwi tylko się okopciły. Straty oceniono na 12 tys. zł.

Służby o zdarzeniu zawiadomił przejeżdżający nocą przez rynek człowiek.

Jak nas poinformował rzecznik kraśnickiej straży pożarnej Piotr Michałek do strażaków informacja dotarła ok 10 minut przed 1 w nocy. Pożar gasiła Ochotnicza Straż Pożarna z Urzędowa. Strażacy oddymili także budynek. Cała akcja trwała około godziny.

- Policjanci prowadza czynności w celu wyjaśnienia sprawy i zatrzymania sprawcy lub sprawców ? powiedział nam rzecznik kraśnickiej policji Janusz Majewski.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przeglądany jest m.in. gminny monitoring.

Urzędnicy z urzędu gminy są zszokowani i przestraszeni. Nie wiedzą kto i dlaczego chciałby podpalić urząd.

 

podpalenie_UG__1

 

podpalenie_UG_1

 

podpalenie_UG_6