Uwaga! Oszuści podszywają się pod dostawcę prądu PGE Dystrybucja S.A.

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

druty_1
foto GJ
Odbiorcy energii elektrycznej w kilku rejonach Polski otrzymują pisma o rzekomej zmianie systemu rozliczeniowego oraz rachunku bankowego spółki PGE Dystrybucja S.A. na który należy uiszczać należności za prąd. Tymczasem Spółka nie prowadzi prac zmierzających do zmiany systemu rozliczeniowego, jak również nie kierowała do odbiorców informacji o zmianie numerów rachunków bankowych.

 

Na razie pisma takie od oszustów otrzymywali głównie klienci oddziałów: Warszawa, Łódź Teren oraz Białystok. Proceder może mieć jednak dużo większy zasięg. Jeśli nie wykaże się większej czujności niestety łatwo zostać oszukanym. Tym bardziej, że w tych konkretnych pismach wykorzystywane jest logo PGE, nazwy oddziałów PGE Dystrybucja SA, pieczątki i podpisy byłych i obecnych pracowników Grupy Kapitałowej PGE.

- W przypadku otrzymania podobnej korespondencji prosimy o zwrócenie bacznej uwagi na oznaczenie podmiotu kierującego informację, dane zamieszczone w piśmie oraz porównanie ich z informacjami zawartymi w fakturze i wcześniejszą korespondencją dotyczącą dostaw energii elektrycznej od PGE Dystrybucja S.A. - zaleca Andrzej Ścibor, dyrektor lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja S.A.oszusci_1_prad

W przypadku stwierdzenia, iż korespondencja kierowana jest przez podmiot inny niż dostawca prądu z którym mamy podpisana umowę, przedstawiciele PGE Dystrybucja proszą o kontakt z najbliższym komisariatem policji oraz ze Spółką, telefonicznie ( tel. 81 710 57 02; 81 710 57 39) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

- Niestety w ostatnich latach obserwujemy sporo przypadków dotyczących oszustw przy podpisywaniu, zawieraniu różnego rodzaju umów. Oszuści podszywają się między innymi pod telewizje cyfrowe, firmy telekomunikacyjne. Przed podpisaniem umowy, zgody na włączenie jakiejś usługi, dokonaniem płatności, wszystko trzeba dokładnie przeczytać, przeanalizować - przypomina Janusz Majewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Na pewno nie zaszkodzi także skontaktowanie się dodatkowo z firmą z którą mieliśmy do tej pory podpisaną umowę na dane usługi, by potwierdzić źródło korespondencji lub czy pracuje u nich przedstawiciel, który zgłosił się do nas na przykład z propozycją zmiany, przedłużenia umowy, bądź nową, rzekomo bardzo atrakcyjną ofertą.