Ogłoszenie

Kraśnik: Odważne 15-latki dogoniły złodzieja

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

kajdankiWe środę 11 marca w Kraśniku mężczyzna na ulicy wyrwał kobiecie torebkę i zaczął uciekać. W pogoń za złodziejem ruszyły uczennice jednej z kraśnickich szkół . Dopadły złodzieja i odzyskały skradzione rzeczy.

 

zlodziej_zatrzymany_przez_15-latki
Złodziej w wyniku pościgu prowadzonego przez 15-latki zmęczył się, siadł na chodniku i zaprzestał dalszej ucieczki. foto Policja

Wczoraj na ulicy Urzędowskiej w Kraśniku do kobiety idącej obok znajdujących się tam sklepów podbiegł mężczyzna i wyrywał torebkę z ręki. W torebce znajdowały się dokumenty, telefony komórkowe oraz pieniądze. Zaskoczona 66 latka pobiegła za sprawcą jednocześnie krzycząc ?łapać złodzieja?. 

- Z widzących zajście osób najodważniejsze okazały się uczennice jednej ze szkół w Kraśniku. Właśnie wracały ze szkoły i usłyszały wołanie o pomoc. Bez namysłu ruszyły w pogoń za sprawcą. Po około 200 metrach jedna z 15-latek dogoniła sprawcę, który na widok pościgu porzucił torebkę. W wyniku pościgu po prostu się zmęczył, siadł na chodniku i zaprzestał dalszej ucieczki. Odważna dziewczyna, mieszkanka gminy Gościeradów, oddała torebkę poszkodowanej, która po chwili dotarła w miejsce gdzie zmęczony siedział sprawca kradzieży - informuje Janusz Majewski, oficer prasowy KPP Kraśnik.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Zatrzymany, Rafał B., był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Dziś złoży wyjaśnienia i zostanie doprowadzony do prokuratora.

 

Najnowsze ogłoszenia