Kraśnik. Bohaterskie nastolatki z gratulacjami od Komendanta Powiatowego Policji

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

gimnazjalistki_zlapaly_zlodzieja_BUB_6037_1
Oliwia i Anita z pewnością zasłużyły na miano bohaterek. foto PB
Wczoraj informowaliśmy o tym, jak w środę, 11 marca, bohaterską postawą wykazały się dwie nastolatki. Ruszyły w pościg za złodziejem, który przy ulicy Urzędowskiej w Kraśniku wyrwał kobiecie torebkę. Dzięki nim mężczyznę udało się zatrzymać i odzyskać skradzione rzeczy. Dzisiaj Oliwia Sobala i Anita Zarzeczna, bo o nich mowa, otrzymały za swoją postawę podziękowania i gratulacje od Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Kazimierza Kuli.

 

Dziewczęta (jedna ma 14, a druga 15 lat) to uczennice trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku. Bohaterkami się nie czują, ale z pewnością na takie miano zasłużyły.

- Pani biegła i krzyczała, że zabrali jej torebkę. Rozejrzałam się i pobiegłam za mężczyzną, który uciekał. Przechodziła Anita, zawołałam ją i pobiegłyśmy obie. Tego jak mężczyzna wyrwał torebkę nie widziałam, bo to się stało za mną. Zobaczyłam go dopiero, jak uciekał - wspomina Oliwia.

gimnazjalistki_zlapaly_zlodzieja_BUB_6050_1
- Takie zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie i pochwałę oraz stawiane będzie za wzór - napisał w liście gratulacyjnym podinspektor Kazimierz Kula. foto PB

Nie pomyślały, że mężczyzna jest silniejszy, że może im zrobić krzywdę, że może mieć na przykład nóż. Zadziałały instynktownie. Na szczęście nie okazał się ani groźny, ani w najlepszej formie. Jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu, a jak wspominają dziewczęta, podczas ucieczki spadały mu spodnie. W czasie biegu wyrzucił skradzioną torebkę, a po chwili usiadł na chodniku, bo się zmęczył. Po chwili, jak relacjonują zdarzenia Oliwia i Anita, podszedł do kobiety, którą okradł i zaczął ją przepraszać. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci wezwani przez inną kobietę. Na nich skrucha mężczyzny nie zrobiła większego wrażenia. Odwieźli go na komisariat.

- Czujemy satysfakcję, że udało nam się zrobić dobry uczynek - mówi Anita.

Gimnazjalistki dzisiaj w towarzystwie ojców zawitały do kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji. Z jednej strony po to, by dopełnić formalności, złożyć zeznania, ale też by otrzymać gratulacje od Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku.

- Takie zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie i pochwałę oraz stawiane będzie za wzór - napisał w gratulacjach przekazanych młodym bohaterkom podinspektor Kazimierz Kula.