Kraśnik. Bohaterskie nastolatki z gratulacjami od Komendanta Powiatowego Policji

Na sygnale
Narzędzia
Czcionka

gimnazjalistki_zlapaly_zlodzieja_BUB_6037_1Wczoraj informowaliśmy o tym, jak w środę, 11 marca, bohaterską postawą wykazały się dwie nastolatki. Ruszyły w pościg za złodziejem, który przy ulicy Urzędowskiej w Kraśniku wyrwał kobiecie torebkę. Dzięki nim mężczyznę udało się zatrzymać i odzyskać skradzione rzeczy. Dzisiaj Oliwia Sobala i Anita Zarzeczna, bo o nich mowa, otrzymały za swoją postawę podziękowania i gratulacje od Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Kazimierza Kuli.

 

Dziewczęta (jedna ma 14, a druga 15 lat) to uczennice trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku. Bohaterkami się nie czują, ale z pewnością na takie miano zasłużyły.

- Pani biegła i krzyczała, że zabrali jej torebkę. Rozejrzałam się i pobiegłam za mężczyzną, który uciekał. Przechodziła Anita, zawołałam ją i pobiegłyśmy obie. Tego jak mężczyzna wyrwał torebkę nie widziałam, bo to się stało za mną. Zobaczyłam go dopiero, jak uciekał - wspomina Oliwia.gimnazjalistki_zlapaly_zlodzieja_BUB_6050_1

Nie pomyślały, że mężczyzna jest silniejszy, że może im zrobić krzywdę, że może mieć na przykład nóż. Zadziałały instynktownie. Na szczęście nie okazał się ani groźny, ani w najlepszej formie. Jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu, a jak wspominają dziewczęta, podczas ucieczki spadały mu spodnie. W czasie biegu wyrzucił skradzioną torebkę, a po chwili usiadł na chodniku, bo się zmęczył. Po chwili, jak relacjonują zdarzenia Oliwia i Anita, podszedł do kobiety, którą okradł i zaczął ją przepraszać. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci wezwani przez inną kobietę. Na nich skrucha mężczyzny nie zrobiła większego wrażenia. Odwieźli go na komisariat.

- Czujemy satysfakcję, że udało nam się zrobić dobry uczynek - mówi Anita.

Gimnazjalistki dzisiaj w towarzystwie ojców zawitały do kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji. Z jednej strony po to, by dopełnić formalności, złożyć zeznania, ale też by otrzymać gratulacje od Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku.

- Takie zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie i pochwałę oraz stawiane będzie za wzór - napisał w gratulacjach przekazanych młodym bohaterkom podinspektor Kazimierz Kula.