Policjanci odwieźli mu znalezione dokumenty, a ten ich obrażał i chciał zaatakować nożem

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

areszt_policja
Krewki 19-latek trafił do policyjnego aresztu. foto policja
W sobotę, 14 marca, policjanci pojechali do domu młodego mężczyzny, by oddać mu portfel z dokumentami, który ten zgubił. 19-latek zamiast im podziękować był bardzo agresywny, obrażał policjantów i chciał ich zaatakować nożem. W efekcie trafił do aresztu.

 

- W sobotę policjanci z Kraśnika na polecenie dyżurnego chcieli zwrócić odnaleziony portfel z dokumentami. Pojechali więc do miejsca zamieszkania właściciela zguby. Czynność nie powinna nastręczać żadnych trudności, ani zagrożeń. Tym razem było inaczej. Młody, 19-letni mężczyzna okazał się bardzo agresywny wobec policjantów - informuje Janusz Majewski, rzecznik prasowy kraśnickiej policji. - Chociaż funkcjonariusze poinformowali go o celu swojej wizyty, niewielkiej postury młody mężczyzna ruszył na policjantów usiłując ich uderzyć oraz wyzywał ich. Gdy zamierzał sięgnąć po nóż, wobec awanturnika policjanci użyli gazu łzawiącego, a po obezwładnieniu założyli kajdanki - dodaje Janusz Majewski.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W czasie zatrzymania był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. Będzie odpowiadał za znieważenie policjantów.