Miasto szuka nowego szefa Straży Miejskiej

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

straz_miejska_1Konkurs na to stanowisko ogłoszono 30 marca. Tego samego dnia burmistrz podpisał porozumienie z komendantem Jakubem Bącalem, który ze Strażą Miejską się nie rozstaje, ale pokierują nią już kto inny.

 

Skąd taka decyzja burmistrza?

- Koncepcja funkcjonowania Straży Miejskiej jaką ma burmistrz jest nieco inna niż ta realizowana do tej pory. Stąd zmiana ? skomentował rzecznik burmistrza Michał Mulawa.

Jakub Bącal był komendantem SM w Kraśniku od lipca 2011 roku. Teraz na jego stanowisko rozpsiany został konkurs.

A chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury na to stanowisko do piątku 10 kwietnia. By wystartować w konkursie trzeba mieć m.in. wyższe wykształcenie, znać ustawę o strażach gminnych, mieć co najmniej 5 letni staż pracy, posiadać pełną sprawność pod względem fizycznym i psychicznym. Wymagana jest także niekaralność za przestępstwa, nieposzlakowana opinia, uregulowany stosunek do służby wojskowej, prawo jazdy min. kat. B oraz pełnia praw publicznych.

Oprócz m.in. życiorysu i listu motywacyjnego  kandydat musi złożyć szereg zaświadczeń oraz syntetyczną koncepcję funkcjonowania Straży Miejskiej w Kraśniku.

Konkurs jest trzyetapowy. W pierwszym komisja sprawdza czy kandydaci spełniają wymagania formalne, w drugim przeprowadzone zostaną rozmowy z kandydatami a w trzecim komisja ich oceni.

Szczegóły konkursu można znaleźć tutaj.