Ogłoszenie

Kierowca TIR-a ze Spław sprawcą karambolu w Krakowie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

wypa_ekWczoraj (wtorek 19.05) w Krakowie doszło do dużego karambolu. Spowodował go kierowca TIRa, mieszkaniec Spław w powiecie kraśnickim, który przeciskając się między samochodami staranował kilkanaście z nich. 10 osób trafiło do szpitala. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, ale niedługo zatrzymali go funkcjonariusze.

 

Wczoraj temat ten za pośrednictwem mediów obiegł cały kraj. Jak się okazało samochód ciężarowy, jadący w Krakowie jedną z ulic wciskał się pomiędzy samochody zaparkowane na lewym i prawym pasie, taranując je. Nie zważając na nic odjechał w stronę ?zakopianki? gdzie zatrzymał go patrol Straży Miejskiej, który był świadkiem całej sytuacji.

Jak się dowiedzieliśmy, co potwierdził nam rzecznik małopolskiej Policji, sprawca karambolu jest mieszkańcem powiatu kraśnickiego, a dokładniej miejscowości Spławy. Ciężarówka jest w leasingu, a użytkuje ją firma z naszego terenu.

W wypadku poszkodowanych zostało 15 osób, z czego 10 zostało przetransportowanych do pobliskich szpitali. Stan dwóch z nich określono jako ciężki.

Najnowsze ogłoszenia