Jacek Lodowski nowym Komendantem Straży Miejskiej

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

straz_miejska_1Od końca marca miasto szukało kandydata na to stanowisko. W ogłoszonym na początku maja kolejnym konkursie jako najlepszą uznano kandydaturę Jacka Lodowskiego, policjanta, który pełni funkcję zastępcy komendanta Komisariatu w Annopolu.

 

Do konkuru stanęło 5 kandydatów: Mirosław Olszyński,  Wiesław Marzec, Waldemar Wieprzowski, Krzysztof Kochaniec  i Jacek Lodowski. I tego ostatniego kandydata wybrano na funkcję komendanta  kraśnickiej straży.

Jacek Lodowski posiada wykształcenie wyższe zawodowe. Ukończył Wyższą Szkołę Handlową im. Bolesława Markowskiego w Kielcach, Wydział Ekonomii i Administracji, kierunek administracja w zakresie Bezpieczeństwa Publicznego.

- W czasie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat wykazał się bardzo dobra wiedzą z zakresu administracji samorządowej oraz wiedzą z podstaw prawnych i taktyki działania straży gminnych ? tak urzędnicy uzasadnili jego wybór.

Posiada ponad dwudziestoletni staż pracy w Policji. Obecnie pełni funkcję zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Annopolu. Pełnił również m. in. funkcję zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Kraśniku oraz Komendanta Komisariatu w Urzędowie.