Włamywali się do budynku gospodarczego, już są w rękach policji

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policja_kogut_BUB_3944W czwartek 28 maja dyżurny kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji został powiadomiony o włamaniu do budynku gospodarczego w miejscowości Rzeczyca Księża (gm. Trzydnik Duży). Policjantom bardzo szybko udało się ustalić kto dokonał włamania, zatrzymać sprawców i odzyskać łup.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia skierowana została grupa dochodzeniowa. Zabezpieczono ślady przestępstwa oraz ustalono osoby, które mogły dokonać włamania.

- W niedługim czasie policjantom z komisariatu w Annopolu udało się zatrzymać jednego z podejrzewanych o włamanie. Dziewiętnastoletni mężczyzna, mieszkaniec gminy Trzydnik Duży, w trakcie czynności policyjnych przyznał się do dokonania przestępstwa i wskazał wspólnika. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. On również został zatrzymany - informuje aspirant Janusz Majewski, rzecznik prasowy kraśnickiej policji.

Podczas przesłuchań włamywacze ujawnili gdzie ukryli kosę spalinową, którą ukradli w trakcie włamania. Narzędzie o wartości 1300 zł zostało odnalezione i zwrócone właścicielowi. Sprawcom włamania grozi do 10 lat pozbawienia wolności.