Ogłoszenie

Moc atrakcji, dla najmłodszych i nie tylko, podczas Strażackiej Majówki. FOTO

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:30163 left} Pogoda dopisała, więc nie było zagrożenia, że piknik zaplanowany na dzisiaj przez kraśnickich strażaków zostanie odwołany. A z zaproszenia do udziału w Strażackiej Majówce, która odbyła się na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, skorzystało wiele osób.

 

Wszyscy ci którzy w imprezie wzięli udział mogli zasiać za kierownicą strażackich wozów bojowych, quada, policyjnego motocykla i radiowozu. Był tor przeszkód dla dzieci, nauka udzielania pierwszej pomocy, a także symulacja zadymionego pomieszczenia.{datsopic:30189 right}

Gościem specjalnym imprezy był znany aktor Robert Moskwa, który promował bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Chętnych do nauki i przejścia egzaminu na prawo jazdy w jego miasteczku drogowym nie brakowało.

Podczas majówki nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy rzeźbiarskiej Szczepana Ignaczyńskiego, upamiętniającej zasłużonych ludzi Ziemi Kraśnickiej i Polski. Jej zaczątkiem była wykonana w 2007 roku podobizna pierwszego komendanta Kraśnickiej Straży Ogniowej. Teraz płaskorzeźb jest już 12, a w planach są kolejne. Na co dzień można je oglądać właśnie w strażackiej Komendzie.

{datsopic:30187 left}Wiele osób skorzystało także z możliwości zwiedzenia pomieszczeń w których na co dzień pracują strażacy, a także Wojewódzkiej Izby Tradycji Pożarniczych.

Na koniec odbył się pokaz działań ratowniczo-gaśniczych oraz ewakuacji poszkodowanych z wysokości.

Współorganizatorem Strażackiej Majówki było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

 

Zdjęcia ze Strażackiej Majówki można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do informacji.

Najnowsze ogłoszenia