Ogłoszenie

Jutro więcej patroli na drogach. Policjanci pod lupę wezmą pieszych i okolice przejść dla pieszych

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

policjaW czwartek 11 czerwca na terenie powiatu kraśnickiego będzie można spotkać więcej policyjnych patroli. Związane jest to z akcją "NURD" (niechroniony uczestnik ruchu drogowego). W jej ramach policjanci szczególną uwagę zwrócą na pieszych, na niedozwolone miejsca w których przekraczają jezdnię oraz okolice przejść dla pieszych.

 

Funkcjonariusze drogówki od wczesnych godzin porannych skontrolują miejsca gdzie ruch pieszych i rowerzystów jest wzmożony. Działania zakończą się około godziny 22:00. Mundurowi kontrolować będą czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów.

- Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie się przyglądać, czy piesi nie łamią zasad obowiązujących przepisów - informuje naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kraśniku podinsp. Andrzej Stańko

Piesi uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie.

Na tych którzy łamią przepisy ruchu drogowego będą nakładane mandaty karne. Kontrola obejmie również kierujących i ich zachowanie w obrębie przejść dla pieszych.

Najnowsze ogłoszenia