Ogłoszenie

Kraśniczanie tworzą film "Strażacy - Prawdziwi Bohaterowie". Zobacz jego zwiastuny. Wideo

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

strazacy_film
kadr z filmu Strażacy - Prawdziwi Bohaterowie
Pod koniec lipca tego roku planowana jest premiera projektu filmowego pod tytułem "Strażacy - Prawdziwi Bohaterowie". Przygotowują go Kamil Sobieszczański i Maciej Piątek (facebookowy profil Kraśnickie Ratownictwo) przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, redakcją portalu Lublin112 oraz wieloma innymi osobami z całej Polski. Zobaczcie jego zwiastuny.

Pomysłodawcami i twórcami filmu są uczniowie szkół średnich Kamil Sobieszczański i Maciej Piątek.

- Od kilku lat zamieszczam filmy w serwisie YouTube. Początkowo były to poradniki komputerowe, nagrywałem filmy, robiłem zdjęcia na zasadzie spotting. Później były już filmy wykonane w bardziej profesjonalny sposób, a teraz tak naprawdę zajmuję się też fotografią. Fotografuję wszystko co wpadnie mi w oko. Swoje zdjęcia zamieszczam w mojej prywatnej galerii, którą może zobaczyć pod adresem flickr.com/motofly11 - mówi Kamil.

O Maćku Piątku już co nieco pisaliśmy w związku z jego strażackim i fotograficznym hobby przy okazji jego zwycięstwa w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym ?Nasza straż pożarna?. To licealista, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy w KSRG MOSP Kraśnik. Również tworzy swój kanał na YouTube o tematyce ratownictwa.

Razem prowadzą natomiast profil Kraśnickie Ratownictwo na Facebooku.

- Już we wcześniejszych latach tworzyliśmy razem filmy o tematyce ratownictwa. Była to typowa składanka przejazdów. Można wszystkie zobaczyć na YouTube. Postanowiliśmy, że pora na większy projekt o tematyce straży pożarnej, czyli już wywiady, nagrania z kamer sportowych, dronow czy choćby akcji, ćwiczeń - dodaje Kamil.

Najnowsze ogłoszenia