Okradli ciężarówki, wpadli podczas kontroli

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Najpierw trzech młodych ludzi okradło kabiny dwóch ciężarówek. Zginęły CB-radia oraz radioodbiornik. Podczas kontroli drogowej dokonanej przez kraśnicką drogówkę okazało się, że fordem jadą właśnie sprawcy tej kradzieży. Trafili do policyjnego aresztu.

 

W niedzielę policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni, że nieznani sprawcy okradli kabiny ciężarówek zaparkowanych w miejscowości Węglin. Z dwóch samochodów zginęły CB-radia oraz radioodbiornik. Policjanci wykonali oględziny pojazdów zabezpieczając ślady przestępstwa. Jednocześnie rozpytali osoby mieszkające w pobliżu, czy nie widziały osób które mogły dokonać kradzieży. Ustalono, że w pobliżu pojazdów widziano trzech młodych mężczyzn.

W tym samym czasie patrol pełniący służbę w tamtym rejonie zatrzymał do kontroli osobowego forda. W trakcie kontroli policjanci odnaleźli w samochodzie dwa CB-radia, radioodbiornik, atrapę broni oraz inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W pojeździe znajdowało się   pięcioro młodych ludzi, mieszkańców powiatu kraśnickiego i stalowowolskiego. Wszyscy zostali zatrzymani celem złożenia wyjaśnień co do pochodzenia sprzętu odnalezionego w samochodzie.

Policjanci ustalili, że sprawcami kradzieży mogą być trzej młodzi mężczyźni z zatrzymanej w trakcie kontroli drogowej piątki. Trafili oni do policyjnego aresztu. Dzisiaj mieli być przesłuchani. Istnieje podejrzenie, że mogli dokonywać innych przestępstw na terenie powiatu kraśnickiego i ościennych. Za kradzież młodym ludziom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.