Ogłoszenie

ABW: Śladem Breivika dotarli do Kraśnika

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak podaje portal tvn24.pl Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła na terenie całego kraju kilkanaście zatrzymań. Wszystkie w zwiazku z dochodzeniem po zamachu dokonanym przez Andersa Breivika w Norwegii, który w zabił 76 osób. Jednego z zatrzymań o których mowa dokonano w Kraśniku.

 

 
ABW dąży do "wyłapania" osób podejrzewanych o handel, posiadanie i produkowanie materiałów wybuchowych - wyjaśnia powołując się na poznańską prokuraturę portal tvn24.pl. Akcja zostałą wszczęta po tym jak okazało się, że Breivik był klientem jednego z polskich sklepów - firma Keten z Wrocławia, handlujących w ineternecie chemikaliami, które mogły służyć do skonstruowania materiałów pirotechnicznych. Śledzczy zdecydowali się sprawdzić innych klientów tego sklepu.

- W dniu wczorajszym, na terenie całego kraju ABW, policja i straż pożarna przeprowadziła przeszukania w 85 miejscach pod adresami klientów sklepu. Do wyjaśnienia zatrzymano kilkanaście osób - informuje na łamach portalu tvn24.pl Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prokuratury okręgowej w Poznaniu.

Jak udało nam się ustalić funkcjonariusze ABW byli w tej sprawie także w Kraśniku. Do wyjaśnienia zatrzymana i przewieziona do Poznania została prawdopodobnie jedna osoba. Według naszego informatora może chodzić o jednego z lokalnych przedsiębiorców z branży samochodowej, który miał zaopatrywać się w chemikalia we wspomnianym sklepie.

Rozmawialiśmy na ten temat z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, ale niestety jak na razie bliższych informacji na temat kraśnickiego wątku tego śledztwa nie udało nam się uzyskać. Coś wiecej powinniśmy się dowiedzieć w tej kwestii jeszcze w tym tygodniu

Więcej o akcji ABW czytaj tu.

Najnowsze ogłoszenia