Ogłoszenie

Prokuratura potwierdza zatrzymanie kraśniczanina

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Breivik1
Anders Breivik pozbawił życia 77 osób
Przed kilkunastoma dniami informowaliśmy o akcji jaką na terenie całego kraju przeprowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przeszukania i zatrzymania miały związek z dochodzeniem prowadzonym po zamachu dokonanym przez Andersa Breivika w Norwegii. Poznańska Prokuratura Okręgowa potwierdza na łamach Głosu Gazety Powiatowej, że śledczy zawitali też do Kraśnika.

Prokuratora i ABW interesują się ?polskim wątkiem? sprawy Breivika. Norweg zaopatrywał się bowiem chemikalia służące do produkcji ładunków wybuchowych w jednym z polskich sklepów internetowych. Nasi śledczy postanowili sprawdzić innych klientów tego sklepu.

- Potwierdzam, że były przeszukania także w miejscowości Kraśnik. Stamtąd też pochodzi jeden z nasz podejrzanych. To Grzegorz L. Więcej informacji udzielić nie możemy, bo dochodzenie jest jeszcze w toku. Nie chcemy spekulacji tego typu, że osoby te działały w grupie przestępczej, a takie w mediach już się pojawiły. Mogę jedynie dodać, że Grzegorz L. po przesłuchaniach został zwolniony do domu. Został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ? wyjaśnia na łamach Głosu Gazety Powiatowej Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Najnowsze ogłoszenia