Ogłoszenie

Trzej mieszkańcy gminy Annopol odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trzej młodzi mężczyźni, 21, 23 i 25-latek z gminy Annopol zostali pod koniec października zatrzymani przez policję. Powód? Posiadanie oraz handel narkotykami, a w przypadku jednego z nich także ich uprawa.

- Podczas przeszukania mieszkań 21 i 25-latka (miało ono miejsce w czwartek 29 października) policjanci zabezpieczyli marihuanę (ok. 8 gram) oraz 2 gramy innych środków odurzających. Zostali zatrzymani do decyzji prokuratora w Kraśniku, wyrazili zgodę na dobrowolne poddanie się karze - informuje komisarz Dorota Węcławska-Baran.

Na tym nie koniec, Dzień później policjanci kraśnickiej komendy dotarli do kolejnego mieszkańca gminy Annopol, 23-latka, który także odpowie za handel narkotykami.

- U niego w miejscu zamieszkania znajdowały się kolejne porcje marihuany oraz przygotowane do suszu zerwane kwiatostany konopi. Natomiast na terenach zalewowych przy Wiśle ujawniono i zabezpieczono dwa krzewy konopi. Mężczyzna został zatrzymany, odpowie za posiadanie, udzielanie, uprawę i handel narkotykami. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności natomiast udzielanie czy handel do 10 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia pani komisarz.

 

W wyniku tych działań policjanci zabezpieczyli łącznie ok. 400 gramów marihuany oraz inne środki odurzające.

Najnowsze ogłoszenia