Ogłoszenie

Księżomierz: Wpadł w poślizg i wjechał w budynek

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (w niedzielę 22 listopada) na głównym skrzyżowaniu dróg biegnących w kierunku Gościeradowa, Annopola, Dzierzkowic i Liśnika w miejscowości Księżomierz. W jego wyniku poważnie uszkodzony został budynek użytkowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Księżomierz.

 

- Z powodu nie zachowania należytej ostrożności kierujący autem wpadł w poślizg i uderzył w ścianę budynku. Zniszczeniu uległa nie tylko ściana. O dalszych działaniach związanych z budynkiem będziemy wiedzieli po otrzymaniu ekspertyzy budowlanej. Sprawca jest już znany, notatka policyjna sporządzona. Dziękuję strażakom z Księżomierzy i Gościeradowa za gotowość do działania - informuje Mariusz Szczepanik, wójt gm. Gościeradów. - Słowa otuchy i pocieszenia kieruję do członkiń Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Ksieżomierz. Panie "zainwestowały" w ten budynek swój czas, chęci i determinację. Zostawiły w nim część siebie i wiązały z nim plany swojej działalności - dodaje wójt.

Skalę zniszczeń obrazują zdjęcia. O tym na ile są one poważne jeżeli chodzi o konstrukcję budynku i w związku z tym czy wystarczy remont, choć ten też byłby poważny, czy konieczna będzie rozbiórka obiektu, wypowiedzieć muszą się specjaliści.

 

 

Zdjęcia MSz 

Najnowsze ogłoszenia